На Центральному ринку у Полтаві помер іноземний студент

У Полтаві помер 26-річний юнак, громадянин іншої держави. Хлопця декілька днів розшукував його рідний дядько, адже його про смерть племінника не повідомили. Чоловік дізнався про трагедію лише на п'ятий день, коли сам звернувся до поліції. Розбиралася в ситуації Юлія Хаврель.

2 липня на Центральному ринку сталася трагічна подія. 26-річний юнак Авад Алшрафі, котрий тільки-но випустився з медакадемії, втратив свідомість та загинув. На місце виїхала швидка та поліція. Хлопця направили в морг на суд.мед.експертизу. Родичів же, навчальний заклад чи посольство про те, що сталося, правоохоронці не повідомили. Рідний дядько дізнався про подію лише на пʼяту добу з моменту загибелі.

Мохаммед Аль Ширафі, дядько загиблого

- Відправляюсь з Києва до Полтави прямо в рай.відділок на Сковороди. Пишу заяву про те, що мій племінник зник. Вони приймають цю заяву та моментально починають ввести процесуальні дії. Почали допитувати його друзів, поїхали до нього додому. На наступний день мені телефонують і кажуть, що знайшли мого племінника. Він в морзі вже 4 дні. Я кажу, що не може цього бути, чому ви не повідомили одразу? Тому що я, як лікар, знаю, що якщо є тіло – це вводиться в реєстр.

В момент трагедії хлопець мав при собі мобільний телефон, студентський квиток, посвідчення на тимчасове проживання, довідку з місця навчання та копію свідоцтва про закінчення навчання. Всі ці документи засвідчені в розписці слідчого, котрий виїхав того дня на місце трагедії.

Мохаммед Аль Ширафі, дядько загиблого

- Їду в морг, це неділя, 5 липня. Там нікого немає, черговий не пустив. Їду в Київський райвідділок, там кажуть, що за це відповідає Київський райвідділок. Я їду в Київський, там нікого немає, говорять, приходь у понеділок. Я не знаю, що й думати, кажуть, що племінник помер, інший райвідділок прийняв в мене заяву про зникнення. В мене немає доказів, що він помер. Речі його я не бачив, в морг також не пустили. Поліція Октябрського району каже, що це не наше. В Київському кажуть, що ми передали в управління. Це боляче, чесно. Людська душа має ціну, хоч живим, хоч мертвим.

Найбільше дядька обурює те, що якби поліція ще пізніше повідомила про смерть племінника, його поховали б коштом міста, без урочистостей. У поліції ж кажуть, що вони повідомили посольство Палестини.

Поліна Ларіна, головний спеціаліст відділу комунікацій ГУ НП у Полтавській області

- Поліція встановлює родичів і слідчий дає доручення на встановлення цих родичів. Однак у поліції не було жодної інформації про цю людину крім того, що він іноземець і його паспорта. Встановити, чи є в нього родичі в Україні, швидко неможливо. Тому вони в першу чергу, відповідно до регламенту, повідомили посольство цієї країни, надіслали сканкопії документів.

У посольстві ж стверджують, що про трагедію у Полтаві вони дізнались не від поліції, а саме від дядька.

Ліна Абузейд, представниця консульського відділу Палестинського посольства в Україні

- Я пам'ятаю цю трагедію. Це жах. Він другого числа загинув, але повідомив нас сам дядя його, здається. Тому що я – представник консульського відділу, цим я, на жаль, займаюся. І приємним, і трагедіями. Ми мали оформити палестинське свідоцтво про смерть.

Адвокат каже, що проблема полягає саме у тому, що в органах поліції не налагоджена внутрішня комунікація.

Тарас Захаров, адвокат

- Для мене дуже логічним видається, що працівники поліції, які приймали цю заяву, повинні, як би вона була, перевірити по базі людей, які знайшлися, то вони б в той же самий день повідомили б людину, що з його близьким родичем трапилась така подія.

Поховали хлопця у Полтаві. Попередня причина смерті – гостра серцева недостатність при ішемічній хворобі серця.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію