Проблема з переробкою сміття у Полтаві – на шляху до розв’язання

Програму сортування твердих побутових відходів можуть підтримати на наступній черговій сесії міської ради. Що передбачає екопрограма та коли почнуть переробляти сміття – дізнавалась Аліна Боровик.

Кольорові сміттєві баки планують закупити для Полтави. Окремі контейнери для скла, паперу та пластику незабаром можуть з’явитись на вулицях міста. 

Сергій Антоненко, співавтор програми, ГО «Еколтава»

- Зараз для окремого сортування 302 контейнери. Згідно з програмою, передбачається приблизно 2 тисячі контейнерів, щоб покрити все місто.

Баки для роздільного сміття, які зараз є у Полтаві, незручні, продовжує Сергій Антоненко. Вони не дуже об’ємні та доступні для бездомних. Полтавці підтримують ідею з сортуванням сміття. 

- Реально ми повинні прагнути до кращого, якось розвиватись країна, а не стояти на місці, і оці мусорки, що в нас є, я не вважаю, що це є нормально.

- Окрім закупки баків, треба людей змінити. Замість українців, голандців, щоб вони сортували так, як там у Голандії. Проблема не вирішується баками.

- Це скрізь треба, це необідно. Біля мого дому – тільки пластик і папір. Папір навмисне назбираю і відношу, і пластик. Ну пластик у мене 1 пляшка може бути.

Ще один крок до переробки сміття – будівництво сортувальної лінії. Її планують почати облаштовувати наступного року у Макухівці. Гроші на це з області погодились дати ще 2017-го. Чекають рішення міської ради на черговій сесії, говорить співавтор програми. 

Сергій Антоненко, співавтор програми, ГО «Еколтава»

- 100 тисяч тонн на рік сортування. Передбачається пропорційне фінансування. Половина з обласного, половина з міського бюджету. Додатково передбачається закупівля спеціальних пресів.

За програмою, сортувально-переробний комплекс мають добудувати 2024 року. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію