Пологи за останніми технологіями

Цього року у Полтавський клінічний пологовий будинок закупили сучасне обладнання на майже 24 з половиною мільйона гривень. Апаратуру придбали як для відділень, де перебувають немовлята, так і для палат, де знаходяться матусі, чиї пологи пройшли з ускладненнями. Що саме купили та для чого – дізнавалася Лариса Шило.

Тут лунають перші крики немовлят. Саме в цих стінах розпочинається нове життя. Всі мріють, аби цей початок був безтурботним. Та коли пологи таки протікають з ускладненнями, і матерям, й малечі готові надати медичну допомогу. Аби вона була «за останнім словом техніки», цьогоріч у пологовий будинок закупили 199 одиниць апаратури.

У відділення анестезіології з інтенсивною терапією для дорослих придбали шприцеві насоси, які максимально точно дозують лікарські препарати, «вміють» підігрівати ліки. Також – апарати для кисневого забезпечення пацієнта.

Петро Терів, завідувач відділенням анестезіології з інтенсивною терапією Полтавського пологового будинку

- Це, відповідно, апарати ШВЛ, які мають інтелектуальні режими вентиляції і дозволяють вентилювати легені пацієнта таким чином, що апарат в режимі онлайн сам підлаштовує параметри під потреби пацієнта.

Це – напівавтоматичний дефібрилятор, що дозволяє контролювати та аналізувати роботу серця. Він сам фіксує порушення серцевого ритму та повідомляє про це персонал. Якщо лікар погоджується з оцінкою апарату, він лише натискає кнопку. Далі прилад за допомогою електричних імпульсів сам врегульовує роботу серця людини.

А це – «розумний» апарат для анестезії. Медик вводить у його базу дані про індекс маси тіла хворої.

Петро Терів, завідувач відділенням анестезіології з інтенсивною терапією Полтавського пологового будинку

- Тобто він контролює, скільки ми подаємо інгаляційного анастетика і скільки пацієнт видихає. Це дозволяє мінімізувати подачу наркотичних препаратів і, відповідно, більш контролювати якість проведення анестезії.

За допомогою гістерорезектоскопу лікар може видаляти новоутворення з внутрішніх органів пацієнтки, наприклад – міоматозні вузли, без шкоди для жіночого організму. Повний перебіг операції можна побачити на моніторі.

Ярослав Пальоха, завідувач гінекологічним відділенням Полтавського пологового будинку

- Переваги – ми можемо пацієнтці після операції продемонструвати, що ми з нею робили та що в неї було у матці.

Це – відділення інтенсивної терапії для новонароджених малят. Передусім для тих, хто з'явився на світ передчасно.

Тут є апарати, що «лагідно» допомагають дітям дихати (якщо є така потреба). Також обладнання для комфортного виходжування маляти.

Галина Басалик, завідувачка відділенням інтенсивної терапії для новонароджених Полтавського пологового будинку

- Проводиться температурний контроль для новонарожденної дитини. І підтримується саме та температура, яка задана персоналом. Тобто, температура, комфортна для тіла немовляти.

Вся інформація також з'являється на моніторах - частота дихання, серцевих скорочень, артеріальний тиск, температура тіла.

Є прилади для інфузійної терапії новонароджених.

Галина Басалик, завідувачка відділенням інтенсивної терапії для новонароджених Полтавського пологового будинку

- Як правило, новонароджені діти не можуть засвоювати харчування. І от для того, щоб задовольнити енергетичні потреби малюка необхідними речовинами, і потрібна ця апаратура.

Також придбали транспортний інкубатор – аби немовля за потреби перенести до палати чи іншого медичного закладу. А також – портативний апарат ШВЛ.

Закупили нове обладнання і для клініко-діагностичної лабораторії пологового будинку. Зокрема, сучасний біохімічний аналізатор, лабораторні центрифуги.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію