Сьогодні відзначають День українських миротворців

Свято було встановлене постановою Верховної Ради від 21 травня 2013 року.

15 липня відзначається День українських миротворців. Про це інформує UATV.

Свято було встановлене постановою Верховної Ради від 21 травня 2013 року. Саме цього дня у 1992 році два літаки з передовою групою 240-го батальйону на борту здійснили виліт з дніпропетровського аеродрому в Боснію. Передова група налічувала 42 військовослужбовці. Після приземлення у Сараєво українські миротворці одразу опинилися в епіцентрі бойових дій. Місто й аеродром обстрілювали артилерія та снайпери.

За 25 років українські миротворці взяли участь в операціях у таких регіонах і місіях світу: Косово, Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Ангола, Македонія, місія ОБСЄ у Косово, Гватемала, Таджикистан, Афганістан, півострів Превлака Хорватія, Кувейт, Сьерра-Леоне, місія ОБСЄ у Грузії, Придністров’я, Ірак, Ліван, Ефіопія та Еритрея, місія ООН у Грузії, Судан, Кот-д’Івуар, Демократична Республіка Конго тощо.

Приблизно 40 тисяч військовослужбовців ЗСУ взяли участь у різних міжнародних миротворчих операціях. За цей час загинули 50 українських військовослужбовців. Наразі українські миротворці беруть участь в 8 міжнародних операціях.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію