У Полтаві проводитимуть конкурс на проєкт пам’ятника Симону Петлюрі

Протягом трьох тижнів пропишуть положення конкурсу і потім оголосять про його старт.

Відбулося засідання Організаційного комітету з вшанування пам’яті українського державного, військового та політичного діяча, голови Директорії, Головного отамана військ УНР Симона Петлюри. Провела засідання заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко. Вона наголосила, що в регіоні реалізується "Комплексна Програма розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Полтавській області на 2018-2020 роки". У її межах заплановано вшанування Симона Петлюри. Є відповідний обласний план заходів. Ним передбачено встановлення в Полтаві  пам’ятника  видатному діячеві.

"Для реалізації спорудження у місті пам’ятника Симону Петлюрі необхідно провести архітектурний конкурс, щоб визначити кращу проєктну пропозицію", – сказала Катерина Рижеченко.  

Як повідомила заступник директора Департаменту культури і туризму ОДА Інна Шерстюк, на засіданні виконкому Полтавської міської ради було рекомендовано місце для спорудження пам’ятника біля ОЦЕВУМу. Однак не вказано чіткі межі  землевідведення під спорудження пам’ятника. Член консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при  Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Оксана Бєлявська зауважила, що важливо мати площу, яку місто готове виділити саме під цей пам’ятник, від цього будуть залежати умови конкурсу та його статус.

За словами заступника директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Ірини Особік, потрібно відразу визначитися з такими принциповими питаннями: хто буде балансоутримувачем пам’ятника та прилеглої території.   

Після обговорення члени комісії дійшли згоди, що архітектурний конкурс з метою визначення кращої проєктної пропозиції на спорудження пам’ятника видатному державному діячу Симону Петлюрі проводитиме облдержадміністрація у співпраці з міською владою. Це буде відкритий творчий регіональний конкурс, на який можуть подавати свої пропозиції щодо створення пам’ятника всі охочі.

Також буде створена робоча група для консультацій зі створення умов конкурсу. Протягом трьох тижнів пропишуть положення конкурсу і потім оголосять про його старт.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію