Власники гаражів проти високого податку

Власники гаражів, що мешкають в Щербанівській об'єднаній територіальній громаді, звернулись до нашого телеканалу. Селян турбують, як вони вважають, невиправдано високі ставки податків на нерухомість. Із цим питанням вони сьогодні й прийшли до стін сільської ради.

Селяни говорять - знають, що, згідно Податкового кодексу України, податкова ставка на нежитлову нерухомість може сягати 1,5 відсотки. Мається на увазі податок з одиниці земельної площі, яку займає об'єкт нерухомості, а саме - гараж. Проте люди не розуміють, чому сплачують аж 1 відсоток, адже мешкають у простому селі.

Світлана Кушман, власниця гаражу

- Чому саме один процент? Тоді як у Полтаві, наскільки ми знаємо, міська влада встановила розмір ставки податку 0,2 відсотки, Київ – 0,4 відсотки. 

Крім того люди занепокоєні станом доріг коло гаражів. Говорять - коли дощ, там просто утворюється багнюка. Ніхто навіть не посипав місцину щебенем за роки.

Оксана Година, власниця гаража

- Неоднократно надсилали ми звернення до Щербанівської сільської ради, ось є 2 листа, за 25.07.18 і 27.05.19,  де просили зробити благоустрій, але нам – «відмазки». Чекайте, колись буде. І це «чекайте» у нас тягнеться 3 або 4 роки. 

Крім того, коли селяни купували гаражі, вони й так платили податок на розвиток інфраструктури у розмірі 3 тисячі гривень.

Станіслав Друщенко, власник гаражу

- Наша сільрада приймає закони для тих, хто власне будував ці гаражі, розвивав електромережу, проводивши туди світло, сплачуючи податок на розвиток інфраструктури села, це була не маленька сума коштів. І в кінцевому результаті нам виставляють просто нереальні податки.

Інспектор з благоустрою апелює незадоволеним - мовляв, податок йде в місцевий бюджет, а отже, на благі цілі рідного села.

Олександр Овсій, інспектор з благоустрою у Щербанівській ОТГ

- У мене 33 метри квадратних, я сплачую 1500 грн. Я вважаю, цей податок доцільний.

Дуже багато гаражів захаращених, або нікому не потрібні. Ось цей податок мотивує люлину привести гараж до ладу або його продати. 

Люди піднялись до кабінету голови Щербанівської ОТГ, та розмова була короткою. Мовляв, все по закону, за ставки проголосували одностайно на сесії сільради.

Ігор Процик, голова Щербанівської ОТГ

- Сесія у нас відбулась 2-го липня, були прийняті на рівні минулого року ті самі ставки податків. Якщо вам потрібно роздруковані, письмові дані, ми вам їх надамо. Вони є на сайті сільської ради, тому на даний час від мене інших коментарів не буде. 

Бажаючі залишились чекати спілкування з заступницею сільського голови, аби отримати більш фахове пояснення.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію