Для Кременчука шукають місто-побратим у Словаччині

Кременчук відвідав Надзвичайний і повноважний посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін. Він зустрівся з міським головою наддніпрянського міста Віталієм Малецьким, відкрив виставку робіт словацьких художників в картинній галереї, відвідав ряд промислових підприємств. Планами подальшої співпраці між Словаччиною та Кременчуком посол поділився із місцевими журналістами.

Надзвичайний і повноважний посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін на початку зустрічі із представниками мас-медіа наголошував, що Україна і Словаччина по багатьом параметрам досить близькі країни.

Марек Шафін, Надзвичайний і повноважний посол Словацької Республіки в Україні 

- Ми близькі народи по своєму усвідомленню, почутті гумору, по кухні. Ви навіть, можливо, не підозрюєте наскільки ми близькі – українці і словаки.

Під час бесіди Марек Шафін заявив, що зараз шукає для Кременчука місто-побратим у Словаччині.

Марек Шафін, Надзвичайний і повноважний посол Словацької Республіки в Україні 

- У нас в процесі пошук партнера - міста-побратима для Кременчука. Проблема з коронавірусом вплинула на цей процес. Ми поки що не зуміли визначитися з містом-побратимом. І ми робимо усе можливе, щоб у найкоротші строки це визначити.

Заступник директора комунального підприємства «Інститут розвитку Кременчука» Андрій Мельник розповів, що сьогодні Кременчук вже має угоди про побратимство з двома населеними пунктами Словацької Республіки. Це - Сніна та Михайлівці.

Андрій Мельник, заступник директора комунального підприємства «Інститут розвитку Кременчука» 

- Справа у тому, що це дуже маленькі міста, які навіть не мають такого бюджету, щоб була можливість приїхати сюди у Кременчук. Тому була розмова і у мера і ми з послом часто спілкуємося про те, щоб знайти місто, яке було б цікаве Кременчуку, а Кременчук – цьому місту. Зараз треба придумати якусь точку співдотику, яка б дозволила прийти до цього побратимства.

На думку посла, в Україні поступово прослідковуються позитивні зміни. 

Марек Шафін, Надзвичайний і повноважний посол Словацької Республіки в Україні 

- Мене дуже здивувало, що у вас є й гарні дороги останнім часом побудовані. Я думаю, що це гарно, що треба показувати приклад того, що Україна розвивається, що в Україні будуються нові об’єкти, нові дороги. 

А ще Марек Шафін переконаний, що Словаччина зможе співрацювати із Кременчуком у спортивній сфері. Зокрема, він високо оцінив розвиток молодіжного хокею у Наддніпрянському місті.

Марек Шафін, Надзвичайний і повноважний посол Словацької Республіки в Україні 

- Будемо прагнути, щоб молоді хокеїсти із Кременчука взяли учать у якомусь із турнірів на території Словакії і потім, щоб якась із молодіжних чи дитячих хокейних команд Словакії брала участь у турнірі, або хоча б на кількох матчах у Кременчуці.

Надзвичайний і повноважний посол Словацької Республіки в Україні запевнив: його держава готова підтримати нашу практично у будь-якій ситуації.

Марек Шафін, Надзвичайний і повноважний посол Словацької Республіки в Україні 

- Ми вас вважаємо нашими друзями. Ви ж наші сусіди. Ми завжди готові підставити вам наше плече.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію