Відповідальність за викрадення авто хочуть посилити

Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроєкт, який посилює кримінальну відповідальність за викрадення авто. Зокрема, суворіше збираються карати тих, хто підробляє, змінює чи знищує ідентифікаційні номери авто.

За відповідний законопроєкт №3301 у першому читанні проголосували 274 депутати, передає 24 канал. Це лише перший крок до посилення відповідальності: законодавчу ініціативу мають проголосувати вдруге, а потім підписати спікер парламенту і президент.

До Верховної Ради законопроєкт надійшов ще 3 квітня 2020 року. Його ініціаторами виступили вісім народних депутатів із рідних фракцій.

Що буде загрожувати за новим законопроєктом? Законопроєкт передбачає посилення кримінальної відповідальності за підробку, заміну або знищення ідентифікаційного номера транспортного засобу, яким незаконно заволоділи, а також за продаж такого транспортного засобу.

Посилити планують до:

  • штрафу у 1-1,2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз 17-20,4 тисяч гривень – 24 канал);
  • або обмеження волі на три-п'ять років,
  • або позбавлення на три-сім років.

Наразі подібне порушення тягне за собою штраф у розмірі від 150 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз 2,550-4,250 тисяч гривень) або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію