Суд у справі щодо забудови арки в житловому будинку

Суд відмовив у проходженні детектора брехні підсудним Анотолієм Прядком. Кременчуківця обвинувачують у нанесенні тілесних ушкоджень полтавцю Олександру Кобі. Він є потерпілим у справі щодо протесту забудови арки у багатоквартирному будинку на Соборності, 27 в Полтаві. Акція протесту відбулася більше трьох років тому. У кримінальній справі суд допитав всіх свідків та завершив дослідження доказів.

Два роки суд чекав на висновки судово-психологічних експертиз двох потерпілих: Олександра Коби та Дмитра Юденка. Експертизи призначили, щоб визначити суму компенсації моральної шкоди потерпілим. В обох висновках експерт не вказав суму. Суддя Анатолій Савченко зачитує один із документів: 

Анатолій Савченко, суддя Октябрського райсуду Полтави 

- Суттєві моральні страждання, заподіяні Кобі, є психологічною підставою для правового вирішення питання про відшкодування йому моральної шкоди. Встановити орієнтовний розмір компенсації моральних страждань не представляється можливим, з огляду на неможливість застосування формули визначення орієнтовного розміру відшкодування моральної шкоди.

Аліна Самарець, адвокат потерпілого Олександра Коби 

- Розмір визначити експерти не змогли з посиланням на те, що судом на даний час не надано правової оціни дій як обвинувачених, так і потерпілих.

У кримінальній справі – двоє підсудних – це кременчуківці Євген Усенко та Анатолій Прядко. Їх обвинувачують у нанесенні тілесних ушкоджень полтавцям Олександру Кобі та Дмитру Юденку. Адвокат Прядка – Максим Дашко – розповів: його підзахисний провину не визнав. Адвокат просить суд призначити психофізіологічну експертизу для свого підзахисного. 

Максим Дашко, адвокат підсудного Анатолія Прядка 

- Отримати необхідну ясність й усунути наявні суперечності в справі допоможе призначення і проведення судової психофізіологічної експертизи із застосуванням комп'ютерного поліграфа щодо обвинуваченого Прядка та наявності або відсутності у нього в руках під час боротьби з потерпілим Кобою будь-яких  колючих та ріжучих предметів.

Максим Дашко каже: експертизу підсудний має пройти в приватному бюро психофізіологічних досліджень у Києві. Клопотання Дашка підтримав адвокат іншого підсудного – Євгена Усенка.

Михайло Самойленко, адвокат підсудного Євгена Усенка

- Експерт обов’язково використовує відеозапис. Тобто, якщо буде якась недовіра з боку сторони обвинувачення чи потерпілих, вони зможуть переглянути відео, щоб дізнатися, яким чином проводилося це поліграф-інтерв’ю? Які питання ставилися й так далі.

Руслан Пічугін, прокурор

- Сторона обвинувачення у розгляді вказаного питання покладалася на розгляд суду. Сторона обвинувачення виражала лише зауваження щодо проведення цієї експертизи у приватному закладі. Оскільки все ж таки ліцензійне обладнання й відповідні експерти є в державних установах.

Клопотання щодо поліграфа заперечила адвокат потерпілого Коби – Аліна Самарець.

Аліна Самарець, адвокат потерпілого Олександра Коби 

- Детектор брехні (на поліграфі) не встановлює фактичні обставини справи. Він надає лише свою оцінку реакції людського організму на ті чи інші питання. Тому брати до уваги на 100 % цю експертизу неможливо. Вона поки що не є доказовою базою у кримінальному процесі. Суд має оцінювати безпосередньо покази в судовому засіданні кожної особи.

Суддя Анатолій Савченко зачитав ухвалу: 

Анатолій Савченко, суддя Октябрського райсуду Полтави 

- В задоволенні клопотання захисника Дашка Максима про призначення судом психофізіологічної експертизи із застосуванням поліграфа – відмовити. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суд продовжать шістнадцятого липня. Тоді дасть покази обвинувачений Євген Усенко. Також на засіданні почнуть судові дебати. Нагадаємо, кримінальну справу розглядають майже три роки. Подія сталася п'ятого квітня 2017-го в центрі Полтави. Це відео з місця події. Тоді відбувалася акція протесту щодо забудови арки у будинку на Соборності, 27. Під час акції почалося протистояння між містянами та охоронцями приватної фірми. Кримінальне провадження розпочали за двома статтями: нанесення тяжких тілесних ушкоджень та спричинення тілесних ушкоджень групою осіб – це до десяти років позбавлення волі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію