Мешканців кількох сіл відселятимуть від Біланівського ГЗК

Мешканці кількох сіл Кременчуцького району до 2025 року мають бути відселені з територій, на яких зараз проживають. Бо саме там продовжить промислові розробки Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат. Із селянами – майбутніми переселенцями – зустрічався голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. На цих зустрічах побувала і наша знімальна група із Кременчука.

Олег Синєгубов зустрічався із мешканцями сіл Бондарі, Остапці та Василенки Кременчуцького району, які через розвиток Біланівського гірничо-збагачувального комбінату мають бути відселені.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це питання стоїть на контролі у самого Президента. І нам головне зрозуміти: чи є тут якась напруга, чи дотримуються ваші права при укладанні договорів на викуп, на відселення тощо. Які є проблемні питання. Можливо, ми можемо вплинути на ці фактори разом із вами і з представниками ГЗК.

Люди зараз там скаржаться на погану екологію, високий рівень захворюваності та інші проблеми.

Юрій Химич, генеральний директор Біланівського ГЗК 

- Ставляться до відселення більшість людей дуже позитивно. Тому що проживати на цій території зовсім незручно, відсутність роботи. Також хочу зауважити, що із 1967 року на цій території відсутня питна вода.

Декого із майбутніх переселенців також не влаштовує, за їхніми словами, занижена ціна компенсації за їхні садиби та землі, яку пропонує ГЗК, мотивуючи тим, що вони за ці кошти не зможуть купити рівноцінне житло в Кременчуцькому районі. Це і є основною причиною непорозуміння.

місцева мешканка

- 50 років люди матимуть прибуток. А мені дадуть одноразову допомогу у вигляді 400 тисяч. Вони дбатимуть про себе, про своїх дітей, про онуків.

- Олег Синєгубов: Ваша пропозиція.

- Моя пропозиція укласти договори із власниками. І щоб мені платили дивіденди.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Давайте почнемо цей діалог, цей процес. А далі будемо дивитися: чи ціна буде нормальною. І все.

Генеральний директор Біланівського ГЗК переконує: ціна, яку пропонує комбінат, є досить пристойною.

Юрій Химич, генеральний директор Біланівського ГЗК 

- Ми сплачуємо достойну компенсацію за житло, яка навіть вища, ніж ринкова, або експертна вартості осель. І для більшості людей цей єдиний шанс купити собі житло у тих містах, де соціальні умови кращі.

Генеральний директор Біланівського ГЗК Юрій Химич запевнив: із кожним мешканцем вестиметься індивідуальна розмова. Усього ж відселятимуть людей із 350 домоволодінь. 

Юрій Химич, генеральний директор Біланівського ГЗК 

- Наразі 140 із них ми вже викупили. Тобто залишаються ще 200 домоволодінь. Роботи ведуться згідно затверджених графіків. У нас є амбітні плани щодо відселення до кінця року десь приблизно до 100 осель.

За підсумками зустрічей, голова ОДА запропонував створити робочу групу з питань відселення жителів від ГЗК. До її складу ввійдуть представники облдержадміністрації, громади та ГЗК. Спільно всі сторони мають скоординувати роботу та прискорити вирішення питання відселення. Також комісія стежитиме за захистом прав жителів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію