У Полтаві триває проєкт «Капелани. Духовний щит України»

У Полтаві триває новий проєкт співробітників Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського «Капелани. Духовний щит України». У його рамках полтавські капелани звертаються до українців та розповідають, як вони словом рятують наших воїнів, які захищають рідну землю на Донбасі. А в неділю проєкт продовжився поблизу Свято-Успенського собору, де відбулося урочисте освячення прапора і передача його волонтерам, які повезуть стяг на передову.

«Захисний стяг». Так назвали акцію ініціатори – полтавські музейники. До них долучилися капелани Православної церкви України, Української греко-католицької церкви з Полтавщини і Харківщини та волонтери.

о.Іван, ієромонах, старший капелан Полтавської єпархії

- Підтримка така для наших хлопців, що ми їх пам’ятаємо, і це дійство нагадує не лише тим, хто на передовій, а й мешканцям Полтави, України, що ми вболіваємо за Україну.

Цей чотирьохметровий прапор пошили полтавські художники, розповідає ідейний натхненник акції «Захисний стяг», науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Андрій Барабаш.

Андрій Барабаш, науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Намалювали строчки з духовного гімну України, і зображено Архистратига Михаїла з тризубом, таким чином всі роди військ будуть під захистом.

Спільну з полтавськими та харківськими капеланами молитву провів єпископ Полтавський та Кременчуцький Федір.  

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Це спеціальна молитва, яка складена ще в давніх требниках, і так би мовити оновлена, перекладена на освячення бойового знамена.

За словами владики Федора, зараз в умовах тривалої війни на Сході, коли чи не щодня там є поранені та загиблі, надзвичайно важливо будь-яке дійство, спрямоване на підняття бойового духу захисників України. 

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Вони мають відчувати нашу вдячність. Що ми сьогодні маємо можливість трудитися, молитися, гуляти нашими містом, працювати завдяки тому, що вони такою стіною перешкоджають агресору зруйнувати нашу державу.

Після освячення прапор передали волонтерам, які повезуть його на бойові позиції українських десантників. Але куди саме, поки що таємниця, аби ніхто не завадив це зробити, розповідає волонтер Наталія Костіна. 

Наталія Костіна, волонтер

- Хлопці повісили були такий прапор на рубежі окупованої і неокупованої територій Луганщині, і він висів, але без Архангела Михаїла на самій високій точці. По ньому почали стріляти наші вороги, тому, я думаю, нам повернуть, зняли той прострелений прапор, пробитий запалювальними, з міномета, пулями, і ми хочемо найти цьому прапору місце, де він буде недосяжний для наших ворогів.

Проєкт «Капелани. Духовний щит України» продовжиться у вівторок відкриттям у Полтавському Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського однойменної виставки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію