Паркан – приватна власність чи самовільне захоплення землі?

Ворота на вулиці Кукоби у Полтаві стали причиною ворожнечі. Мешканець одного будинку заявляє, що двір, будинок та ворота – у його приватній власності. У сусідів та міської влади – інша думка. Розбиралася у ситуації Анна Ружін.

Будинку за адресою Анатолія Кукоби уже понад 100 років. Отримав його Володимир Патока у спадок. У документі вказано все, що знаходиться на ділянці, у тому числі – й площа.

Але вже декілька років має конфлікти із сусідами, які наполягають, що ворота до двору – не в його власності.

За словами чоловіка, все змінилося після приватизації. 

Володимир Патока, співвласник будинку за адресою А.Кукоби, 13

- Все почалося з того моменту, коли міська влада при оформленні документів на приватизацію і просто-напросто невірно внесла дані про розмір земельної ділянки. І не внесла дані, необхідні для того, що частина земельної ділянки була приватизована, а частина залишилася неприватизована.

У технічному паспорті та в іншій документації вказано, що до власності господаря входить і ця огорожа, яка є невідʼємною частиною будинку. На схемі теж вона є. Проте Володимир впевнений, його землю хочуть просто відібрати. 

Володимир Патока, співвласник будинку за адресою А.Кукоби, 13 

- І просто казати мені про те, що це наша земля, не маючи при цьому жодних юридичних підстав. Ні в суді, ні особисто на мої звернення міська рада не дала жодного офіційного документу, де було б вказано, що міська рада хоча б спробувала в установлений законом спосіб у мене забрати частину земельної ділянки.

З сусідами поговорити не вийшло, на момент зйомки сюжету їх не було вдома. 

Нещодавно чоловік дізнався, що рішення знести огорожу знову винесли на комісію. Відповідне рішення опублікували в одномі із ЗМІ.

Отже, що буде прибрано з вулиць міста:

Металевий паркан та ворота, які перегороджують проїзд між земельними ділянками будинків №9 та №13 по вулиці Анатолія Кукоби, встановлені громадянином Патокою В.В.

Володимир Патока, співвласник будинку за адресою А.Кукоби, 13 

- Я одразу після опублікування звернувся до заступниці міського голови Тетяни Юрченко, яка є й головою комісії, де на особистому прийомі намагався довести, що я є власником цієї ділянки й володію нею на підставі договору дарування. На що вона мені відповіла: це все дуже добре, але принесіть мені рішення суду, де вказано, що договір дарування є дійсним і що перелічене в ньому майно – це ваша приватна власність, якою ви можете розпоряджатися.

За поясненням ми звернулися до голови Подільської райради Євгена Нагорного.

Євген Нагорний, голова Подільської районної у м.Полтава ради

- Йому передано у власність 770 квадратних метрів, а ці 99 квадратних метри, що вважають спільним проїздом, вони залишаються наразі по документах – земля комунальної власності.

Євген Нагорний додає: у 2016 році власники земельних ділянок 9, 11 та 13 зверталися до земельної комісії з розгляду та вирішення земельних спорів. 

Євген Нагорний, голова Подільської районної у м.Полтава ради

- Комісія при розгляді і при заслуховуванні всіх представників прийшла до висновку, що це спільний проїзд. І якщо таке рішення не задовольняє, то вони можуть звернутися до суду для забезпечення власних інтересів.

Адвокат Тарас Захаров радить вирішувати дане питання у судовій площині. 

Тарас Захаров, адвокат 

- Якщо там стоїть паркан, і заважає проходу, і міська влада вважає, що він стоїть незаконно, то вони мають звернутися до суду. І якщо людина не демонтує, то звернутися з вимогою про його знесення. Якщо особа не погоджується з рішенням про демонтаж, вона може його оскаржити. І, звичайно, він може звернутися до суду і оскаржити, якщо не протермінував сроки давності, саму процедуру приватизації, якщо він вважає, що приватизація відбулася незаконно.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію