Тварин кидають напризволяще

У Полтаві днями понад 10 маленьких цуценят залишили на вулиці. Одних знайшли поблизу Дендропарку. За словами волонтерів, їх тимчасово забрали до себе. Хочуть віддати у добрі руки. Ще 7 цуценят днями підкинули під двір пенсіонерам. Що люди роблять у такому разі та чи є у Полтаві місце, куди можна віддати небажаних тварин, з’ясовувала Аліна Боровик.

Євген Єршов проживає у приватному будинку біля поля. Зранку вийшов у двір і побачив незнайомців. Поруч із його домашніми улюбленцями сиділи маленькі цуценята. Каже, тварин підкинули.

Євген Єршов, полтавець

- Може глянули, що там собака, кинули і все. А 3 потім сиділи  тут, а потім побігли отуди аж на дорогу. Вийшли на дорогу і посідали на дорозі. А машини ж ось бігають.

Пан Євген стверджує, таке трапляється не вперше. 

Євген Єршов, полтавець

- 3-й чи 4-й раз. Зразу котів підкинули. Розібрали. Зложив їх у ящичок і почали шукати куди їх діти. У мене у самого собака і кіт.

За словами Євгена Єршова, цуценят віддав волонтерам. Мовляв, ті шукатимуть господарів для малечі. Поряд проживає пані Ірина. Одного разу вона забрала непроханий подарунок, який лежав під парканом. Тепер пес Оггі живе у дворі 2 роки. 

Ірина Копачевська, полтавка

- Підкинули у 2-х мішках цього собачку. Він тоді ще був маленький тоді. Пожаліли взяли собі. Топити не хочуть. Якби гріх на душу. А те, що викинули і вони так по дорозі літають машини і дуже літають машини…збивають кого тільки можна. Котів, собак, всіх збивають.

Притулку для собак у Полтаві немає. Тож, якщо людям підкинули під паркан цуценят, віддати їх нікуди, пояснюють у відділі регулювання чисельності безпритульних тварин комунального підприємства. 

Юлія Явір, працівниця відділу регулювання чисельності безпритульних тварин Полтавського КАТП-1628

- У нас немає такого як здати, викинути. Це карається законом. Воно підпадає під жорстоке поводження з тваринами.

Зменшити кількість безпритульних собак допомагає стерилізація. Працівники комунального підприємства виловлюють чотирилапих. Після операції відпускають на місце, де взяли.

Юлія Явір, працівниця відділу регулювання чисельності безпритульних тварин Полтавського КАТП-1628

- Кожну тварину ідентифікують. Тобто, їй ставлять у вухо кліпсу і вживлюють чіп. По підрахунках десь 8-9 років тому назад безпритульних тварин було у Полтаві більше 8 тисяч. Зараз менше 3 тисяч.

Аби домашні улюбленці не ставали безпритульними, потрібно їх реєструвати. У КАТП-1628 це роблять онлайн. Тоді якщо пес загубився, його за 5 хвилин можна знайти за жетоном.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію