Полтавців запрошують відпочивати в місцевих етносадибах

Зараз через пандемію коронавірусу чимало українців не можуть подорожувати за кордон. Тож цього літа різко зріс попит на внутрішній туризм. Зокрема, сільський, зелений. На Полтавщині є чимало місць для мандрівок. Одне з них – колоритна етносадиба «Кучерява хата», що у селі Недогарки Кременчуцького району.

Прагнення зберегти історію нашого народу, розповісти про національні традиції іншим два роки тому підштовхнуло Віталіну Нетребко створити таку етносадибу. Господиня з усмішкою та розпростертими обіймами зустрічає гостей, але коли розмова доходить до історії хати – завжди плаче. Адже ця оселя – єдина в селі, яка вціліла у 1943 році. Тоді німці, які тікали, спалили все навкруги. Зараз в садибі, що входить до кластеру «П’ять перлин Дніпра», можна насолодитися національним колоритом, скуштувати козацькі страви, взяти участь у різноманітних майстер-класах.  

Віталіна Нетребко, господиня етносадиби «Кучерява хата»

- До мене приїздять дітки. Ми з ними ліпимо, робимо мотанки, приходять діти з села, ми вареники ліпимо, вони грязні, в муці, щасливі, фотографуються.

Віталіна називає садибу «живим музеєм». Тут не просто можна приїхати, подивитися та поїхати. Дозволено доторкнутися до історії, помацати старовинні речі, насолодитися національним колоритом сільської хати. 

Віталіна Нетребко, господиня етносадиби «Кучерява хата»

- Я думаю, що це все-одно той самий ген українця, він вилазе, це все у нас на генетичному рівні, оце колупання в глині, вишивання, щось робити руками. Ну так раніше жила українська жінка, інакше не могло бути.

Як і багато століть тому, Віталіна сама ліпить глиняний посуд, притаманний лише їй.

Віталіна Нетребко, господиня етносадиби «Кучерява хата»

- От бачите, можна робити тарілку такою гарною, це вона ще необпечена. Це бачите – кучерява хата, це я сама. Можна рівненько, але я люблю кривенький посуд. Мені здається, що це наше, справжнє, з глибин. Мені з нього навіть пити приємніше, дуже смачна кава з нього, я така.

Скільки автентики в хаті – господиня не рахує, говорить, коли люди дізналися про її плани створити етномузей, почали самі зносити старовинні речі: скрині, довбанки, глечики та, наприклад, як ось цей найстаріший в оселі рушник. 

Віталіна Нетребко, господиня етносадиби «Кучерява хата»

- Мені принесла його бабуся і сказала: «Я не знаю, він все життя у нас був». Тобто, бабусі скільки років, плюс скільки рокі цьому рушникові, він дуже старий, він може бути притрушений павуками, цвітами, неважливо, це в нього такий колір, ну як стара людина, від старості… Буває, балакаєш з людьми, кажу, як там глечик. Вони кажуть – ми все вивезли на смітник, і серце просто долі падає, для мене це вообще. Як можна історію вивезти на смітник.

В «Кучерявій хаті» вміють не лише розважити, зачарувати гостей, смачно нагодувати, а й заспівати чудових українських пісень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію