У неділю віряни відзначатимуть День апостолів Петра і Павла

Їх особливо шанує і Православна, і Католицька церкви. Адже саме Петро і Павло першими активно проповідували християнство у Європі. Відтак, саме ця релігія головною залишається там і понині.

Це свято відоме ще з часів раннього християнства. Його відзначали як на Сході, так і на Заході Римської імперії. Встановлено на честь апостолів Петра і Павла, які проповідували християнство по всьому світу. 

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ

- Апостол Петро був, як камінь, бо його так назвав Ісус Христос в Євангелії. Він проповідував більше для іудеїв і для діаспори з-за кордону. Апостол Павло був більш активний. Він проповідував більше для язичників. І в кінцевому результаті їхня проповідь увінчалася успіхом.

Двох зовсім різних за характером чоловіків поєднала спільна віра. Є вислів: усі дороги ведуть до Риму. Привели вони туди й Петра та Павла. Апостоли там проповідували християнство. У Римі їх і стратили. Але це тільки збільшило армію прихильників вчення Христа.

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ

- Свято Петра і Павла дуже широко відзначається у Православній і Католицькій церкві. І ми знаємо, що навіть у Римі найбільший собор Католицької церкви - це саме собор апостола Петра.

Справа, започаткована Петром і Павлом, постійно розвивалася. Зерно, посіяне ними, у благодатну європейську землю, дало міцні сходи.

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ

- Уся Європа стала християнською. І до сьогоднішнього часу сповідує християнство. Ці апостоли найбільше потрудилися у проповіді христовій. Вони написали найбільше послань. І їхні книги у Новому завіті ми знаємо. І вони через те і названі первоверховними апостолами Петром і Павлом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію