Вежа Шухова у Полтаві: чому і кому заважає?

Майже 14 років пропрацювала у Полтаві водонапірна башта Шухова. Але більше п’яти десятиліть у нашому місті вона була однією з пам’яток інженерної думки. Пізніше у Полтаві спорудили водозабір №2, і напір води у мережі зріс, тож потреба в башті відпала. До 2002 року стояло питання про її демонтаж, хоч непрацююча конструкція і вважалася пам’яткою інженерної думки. Однак, вона була непридатна до використання через корозію металу, і того ж року її демонтували. Але, як говорить полтавка Ольга Чалова, – не всю, частина комунікацій і досі їй завдає незручностей.

У руках тримає світлини, де зображена вежа Шухова. Наразі будівлі в Полтаві вже немає. Але про її існування нагадують не лише фото, а й комунікації на подвір'ї, розповідає Ольга Чалова. 

Ольга Чалова, власниця будинку 

- Управління ЖКГ, якому було доручено нас відселити, оскільки за документами міської ради від лютого 1998 року, то башта у них знаходилася по документах, і наразі відповідають Уповноваженому Верховної Ради з прав людини, і до кого б ми не зверталися, що башта знаходилася на балансі і за адресою Маршала Бірюзова, 26, а насправді знаходиться і по цей час у нашому приватному домоволодінні.

Башта – це спогад з дитинства, адже разом з нею росла і пані Ольга. Будівництво тривало прямо на подвір'ї.

Тоді родину не відселили, а вони змирялися з новим сусідством. Але часті аварії заважали мирному життю, адже вода постійно затікала до будинку. 

Щодо відселення, жінка не раз ходила до фахівчині з даних питань. 

Ольга Чалова, власниця будинку 

- Я декілька разів до неї приходила, письмово, але ордер не давали. Зараз вони говорять: ми відмовилися. Невже наша хата, хворостяна та глиняна, 1930 року побудови, а зараз ми не можемо через ці руїни башти ні продати, ні відбудувати, а ще у зоні постійного підтоплення. А є ще рішення, що наш район першочергового зносу.

Зараз же жінці навіть ніде садити городину. Веде до саду та показує, який вигляд має її домоволодіння. Не один рік судів, але справа на місці, а в документах плутанина, додає пані Ольга: чому не відселили і яким чином на приватній території почали забудову. 

У КП «Полтававодоканал» повідомили, що готові вийти на обстеження ділянки. 

Ліана Козмійчук, прессекретар «Полтававодоканалу»

- Комунікації були демонтовані ще в минулому столітті. Вони знаходяться на приватній території. Тож, якщо є питання - звертайтеся. Можна в письмовому вигляді, і комісійно буде обстежено і прийнято рішення.

У міській раді зазначили: якщо «Полтававодоканал» після огляду зробить висновок, що комунікації не їх, то міська влада допоможе з демонтажем. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію