Аварійний будинок у Лубнах

У центрі Лубен знаходиться будинок, у деяких квартирах якого поступово деформуються стіни і виникають тріщини. Нещодавно його оглянула архітектурна комісія Лубенської міської ради разом із комунальними службами. Наша знімальна група теж побувала там.

Людмила Василівна, мешканка квартири №2

- Поїхав будинок, а тому – тріснув. Ми зараз звернулися до ЖЕДу. Там кажуть: усе будувалося дуже давно. І воно все у жахливому стані, бо будувалося ще у 50-ті роки.

Мешканка квартири №2 показує, у якому плачевному стані знаходиться її помешкання у багатоквартирному будинку по вулиці Григора Тютюнника у Лубнах. Подібна ситуація – і у сусідній квартирі та загалом у під’їзді. 

Володимир Парістий, головний спеціаліст відділу містобудування та архітектури Лубенської міської ради

- Йде просідання стіни – перегородки цегляної під сходами. І, можливо, навіть перегородки матимуть тріщини у ванних кімнатах мешканців будинку.

Труднощів додає саме архітектурне планування будинку: у ньому відсутній підвал. 

Комунікації просто вкопані під будинком на конкретно невідомій глибині.

Сергій Васенко, начальник Лубенського ЖЕУ

- Взагалі потрібно відкопувати, чітко знати: на якій глибині лежить труба каналізаційна. Значно глибоко у будинку прокладені. І чітко їх обстежити. Щоб виявити протікання – це значні труднощі. Отут уже треба буде залучати певні кошти.

У відділі містобудування та архітектури Лубенської міської ради стверджують: несучі стіни будинку – у задовільному стані. А ось ті, що між ними, дають тріщини через просідання грунту.

Володимир Парістий, головний спеціаліст відділу містобудування та архітектури Лубенської міської ради

- Самі несучі конструкції будівлі, вони у нормальному стані. Але перемички між квартирами – вони встановлені без фундаментів, на ґрунті. І в результаті просідання ґрунту ідуть просто тріщини – просадка у даних квартирах. Наразі ми збираємося обговорити дану ситуацію, прийняти певне рішення по даній ситуаці і розпочати роботи по усуненню даних недоліків.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію