«Золота піраміда» «B2B»: легкі гроші чи потенційно ошукані вкладники?

«Золота піраміда». В Україні люди у пошуках легких грошей стають потенційними жертвами фінансової піраміди. Компанія «B2B Jewelry» в основному спеціалізується на продажі ювелірних виробів. Але, окрім продажу, кожному клієнту роблять оманливу пропозицію – отримати прибуток на покупці. У чому підступність цього бізнесу, розбирался Юлія Хаврель.

Юлія Хаврель, кореспондентка

- Вони обіцяли життя в достатку, а на ділі вибудували «золоту піраміду». В Україні працює незвичний ювелірний магазин «B2B Jewelry». Там доплачують клієнтам за покупки. Повернення коштів становить більше ціни виробу. Але головний товар в магазинах мережі – не прикраса з дорогоцінних металів, а сертифікати.

- Мінімальний річний бонус, котрий ми отримуємо, – 208 відсотків, максимальний – 364.

Магазини по всій країні, яскраві вітрини та неймовірно високі відсотки. На все це купився полтавець Михайло Буколов. Чоловік та його родичі стали вкладниками B2B. Каже, спочатку, звісно, були сумніви, але після того, як деякі «інвестори» почали отримувати частину своїх коштів, всі його побоювання розвіялись.

Михайло Буколов, полтавець

- Вклав кошти перед карантином. Тобто, магазин перед карантином працював, виплачував все, що казав, що обіцяв. Все йшло добре, а як настав карантин, все ж позакривалось, відповідно, B2B також не міг працювати. Тому він призупинив свою діяльність, і виплати перестали виплачуватись.

За фактом же Михайло просто віддав гроші готівкою невідомій особі. А отримав ось такі паперові сертифікати, бланк без жодних реквізитів і з дивною печаткою.

Тарас Захаров, юрист

- Однієї юридичної особи, яка працює в рамках України, немає, на місцях взагалі незрозуміло, на кого відкриті магазини і хто здійснює прийом коштів. Розрахуватись безготівкою, без термінала, отримати фіскальний чек або будь-який чек неможливо.

Інвестором людина стає автоматично після покупки прикрас або сертифікату на суму від 1000 грн. Більше вкладаєш – більший відсоток отримуєш, а за залучення нових «інвесторів» отримуєш додатковий прибуток.

Сергій Степаненко, кандидат економічних наук

- Самі суми залучення зазвичай є досить демократичними, від 1000, або навіть менше до величезних сум. Це для того, щоб залучити максимальну кількість учасників і максимально витрясти з цих учасників кошти. Фінансова піраміда руйнується тоді, коли перестають приходити нові люди.

Засновник же проєкту B2B Миколай Гонта відношення свого бізнесу до фінансових пірамід заперечує.

Микола Гонта, засновник проєкту B2B

- Сприйняття B2B як бізнесу ще не прийшло. Переважає сприйняття моєї компанії, як начеб-то це якась фінансова структура або фінансова піраміда, що ще гірше.

За словами юриста, складність ситуації полягає саме в тому, що B2B позиціонує себе, не як надавачі фінансових послуг, а просто як мережа ювелірних магазинів. Без заяв вкладників їхню діяльність не можуть перевірити представники поліції або ж Національного банку.

- Можна дізнатися орієнтовно чи дату, чи якийсь період, коли я вже зможу отримувати якісь свої відсотки?

- Ні, чіткої дати в мене немає. Півмільйона учасників в проєкті. Коли саме підійде ваша черга, я не можу вам сказати.

Копи кажуть, на Полтавщині жоден з вкладників не написав заяву до поліції. Втім, чому не варто звертатись до правоохоронців, у B2B також людям роз'яснили.

представник B2B

- Все вилучене майно при винесенні обвинувального вироку перейде в дохід держави і виплат вам ніхто не зробить. Ви повинні бути присутні на всіх слідчих діях, а потім в судовому засіданні. Це буде тривати до тих пір, поки не буде прийнято якесь рішення.

Поки ж українці не звертаються до правоохоронців, компанія продовжує працювати.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію