Освіта за кордоном: де залишитись працювати?

Престижно, розширює кругозір, дозволяє вдосконалити нову мову та отримати гідне робоче місце у майбутньому. Освіта за кордоном та перспектива отримати диплом європейського зразка все більше приваблює випускників українських середніх навчальних закладів. Про свій досвід розповіли полтавці, які вже навчались в іноземних вишах.

Євген Кузьменко вчився у Полтавській політехніці імені Юрія Кондратюка. На останніх курсах взяв участь у європейській програмі під назвою «LogMan 2» та переїхав до польського містечка Білосток, де безкоштовно вивчав у місцевій академії основи менеджменту. Викладали на англійській, польську ж «підтягнув» на курсах вже там. 

Говорить, основна перевага польської освіти - багато практики. Наприклад, майбутні управлінці організовували справжні автоперегони і навіть майструвати спортивні автомобілі.

Євген Кузьменко, вчився у Польщі

- Наша команда була поділена на різні відділи, я був у відділі маркетингу. Я допомагав проводити бізнес презентацію саме нашого боліду. Тобто, на змаганнях треба було показати не тільки, як болід збудований,  а й як його можна комерційно продати.

Євген отримав 2 дипломи - український та польський. Вже отримав пропозицію працювати у Польщі.

Проте є можливість здобути  європейську освіту, не залишаючи Полтаву. Наприклад, при аграрній академії діє освітня програма  «Паралельний європейський диплом».

Даниїл Пенько, учасник освітньої програми «Паралельний європейський диплом»

- Я отримую освіту по двох дипломах. Я спочатку вирішив поступити на інженерний факультет. Я обожнюю машини, техніку. І паралельно я вирішив, що мені потрібен ще один диплом, саме європейського зразка, тому я звернувся до цієї програми «Подвійного диплому».

Студенти вчаться у українському виші, й одночасно слухають курс менеджменту  за польською програмою. Читають українські викладачі, акредитовані у польському виші. Випускники отримують два дипломи.

Олег Горб, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків ПДАА

- Чим відрізняється польський диплом від українського? На жаль, поки що українські дипломи всіх вишів України потребують процедури нострифікації при працевлаштувані  українського випускника в країнах Євросоюзу. А європейський диплом – він визнається в 27 країнах. 

Один раз на рік студенти, що вчаться з програмою «Паралельний європейський диплом», їдуть до Польської академії. Їм там читають окремі предмети. Магістрант Володимир Вегеренко вивчав основи управління персоналом та конфліктологію. 

Володимир Вегеренко, отримав диплом польського вишу

- Польські викладачі викладали дуже цікаво, це було в інтерактивній формі.  Ми дивилися стрічки, ролики і дивились, як це працює у самій організації.

А от філолог за першою освітою, випускник полтавського педвишу Владислав Білан - справжній громадянин світу. Чоловік взяв участь у програмі обміну та поїхав вивчати політологію у коледжі Естонії, в містечці Нарва. Отримав сертифікат та вступив до естонського університету. 

Говорить - естонські викладачі прагнуть розвинути передусім критичне мислення, а сама Естонія сучасна та високотехнологічна. Там не дають хабарів та поважають уряд.

Владислав Білан, вчиться у Естонії, викладав у Судані

- 99 відсотків адміністративних послуг – вони є онлайн. Тобто – записатись до лікаря можна онлайн, відкрити рахунок в банку, проголосувати на виборах – все можна онлайн.

Також Владислав встиг повикладати англійську у медичному коледжі республіки Судан, на сході Африки. 

Владислав Білан, вчиться у Естонії, викладав у Судані

- В кожній класній кімнаті була присутня інтерактивна дошка з інтернетом, де можна проводити презентації, переглядати відеоролики. Навчання доволі авторитарне. Тобто, я був здивований, що студентам не дозволяється пити воду під час уроків.

Владислав планує повернутись працювати в Україну. Адже вважає - тут не вистачає патріотичних професіоналів із європейським світоглядом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію