Україна профінансує фільм Сенцова на 25 млн грн

Фільм "Носоріг" українського режисера Олега Сенцова отримає державну підтримку у розмірі 25 млн грн.

Про це повідомив у Facebook міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, який узяв участь у засіданні Ради державної підтримки кінематографії, передає Укрінформ.

"Фільм «Носоріг» Олега Сенцова отримає державну підтримку у розмірі 25 млн грн", - написав Ткаченко.

Він зазначив, що на засіданні Ради державної підтримки кінематографії висловив свою точку зору щодо підтримки виділення коштів на виробництво фільму Сенцова. Міністр нагадав, що цей проєкт переміг у третьому конкурсі у 2012 році, але підписання угоди з переможцем переносилося двічі з різних причин, а потім Сенцов був ув'язнений.

"Сьогодні Рада одностайно проголосувала «за» щодо укладання контракту на фінансування фільму. Виділені кошти складуть 50% від загального кошторису стрічки. Тепер Олег зможе знову повернутися на екрани. Нарешті історична справедливість відновлена. Це обов’язок держави перед ним", - підкреслив Ткаченко, додавши, що вірить в його успіх на міжнародному рівні.

Сам Сенцов також у Facebook відреагував на цю подію. 

"Ні у кого з експертів не виникло сумнівів щодо підтримки цього довгоочікуваного проєкту, єдине, що потрібно було, - знайти правильне юридичне рішення. І оскільки цей фільм усі ці роки не виключали з плану держпідтримки кінематографії, то таке рішення було сьогодні знайдено", - написав він.

Початок зйомок фільму запланували на осінь.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію