Вузол комерційного обліку – причина річного листування

Лічильник на облік теплової енергії та водопостачання став причиною листування. Триває воно понад рік між мешканцями будинку Зіньківська, 18 та «Полтаватеплоенерго». Лічильник у підвалі є, але документації на нього немає, та й хто обирав саме такий лічильник для встановлення – також незрозуміло. Що робити в даній ситуації – з'ясовувала Анна Ружін.

Павло Малишев демонструє переписку з «Полтаватеплоенерго». Розповідає: мешканці будинку – проти встановлення нового лічильника обліку гарячої води, адже практично в кожній квартирі є встановлені лічильники гарячої та холодної води.

Та й додає: у будинку уже є лічильник. Тож веде до підвалу, щоб продемонструвати його. Розповідає: котельня раніше належала автоагрегатному заводу, а у 1998 році це все перейшло на баланс «Полтаватеплоенерго».

Павло Малишев, голова правління мешканців будинку  

- Лічильник випущений в 2008 році Луганским заводом, фабрика «Труд», так звана. І вони на сьогодні пишуть у своїх статтях та відписках, що вони не встановлювали. Ні ЖЕО №2 не встановлювало, ні «Полтаватеплоенерго». А все звалюють на нас, мешканців, ніби-то ми самі поставили свої лічильники. Хоча лічильник не працював до минулого року, до того моменту, доки «Полтаватеплоенерго» почало міняти теплотрасу опалення та гарячої води.

Після цього ввімкнули існуючий лічильник, який і до сьогодні функціонує. За словами Павла, теплоенергетики кажуть: лічильник використовувати для комерційного обліку і за його показниками нараховувати вартість послуги з централізованого гарячого водопостачання не можна. Причина цього: відсутність документів на лічильник та невідповідність його технічному регламенту комерційних вузлів обліку. 

Орієнтовна вартість встановлення нового вузла комерційного обліку гарячої води становить 17 251 гривень. Про це йшлося у минулорічному повідомленні «Полтаватеплоенерго», тобто, 28,58 гривень у квартал за одне приміщення. Порядок сплати внеску встановлюється шляхом щоквартального внесення плати протягом п'яти років.

Павло Малишев говорить: сума за це надто велика, адже поділили її лише на їх будинок, а до лічильника під'єднані, крім їх будинку, ще один, магазин і піцерія. 

Павло Малишев, голова правління мешканців будинку  

- Навіть взяти оцю суму та поділити на оцю всю масу, то у нас би вийшло по 3 гривні 25 копійок. Але все одно неправильно. Максимальна сума, яку вони нарахували, не 28,58, бо математика неправильна.

У «Полтаватеплоенерго» повідомили, дійсно лічильник є. Проте, крім відсутності документів на нього цей вузол обліку відсутній у технічному регламенті приладів, котрі можуть бути використані у якості комерційного. Що ж стосується квартирних лічильників гарячої води, вони є розподільчими вузлами обліку, у той час як загальнобудинковий прилад обліку законодавство України визначає комерційним.

Віктор Іванченко, начальник служби контролю за збутом теплової енергії ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- По даних підприємства на зазначений будинок, потрібно встановлювати лічильник з іншими характеристиками. Цей, який стоїть, не проходить за характеристиками. З нього неможливо налаштувати дистанційну предачу показників і на нього відсутня технічна документація. Цей лічильник не відповідає вимогам, які стоять перед вузлами комерційного обліку.

Щодо повідомлення, направленого рік тому, та суми, зазначеної у ньому, інформацію підтвердили, але повідомили: чинне законодавство вимагає будинковим лічильником обліку облаштувати кожен будинок окремо, тобто, і цей прилад обліку обслуговуватиме лише дану адресу.

Віктор Іванченко, начальник служби контролю за збутом теплової енергії ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Оцей внесок, він складається орієнтовно – це 50% обладнання, вартість проведення монтажних робіт. 30% – це орієнтовно розробка проєктно-технічної документації, і 20% – ПДВ.

Щодо облаштування побудинкового обліку гарячої води, то, говорять теплоенергетики, його вимагає чинне законодавство України. У свою чергу, кожне з підприємств-надавачів послуг зобов’язане поінформувати споживачів про варіанти забезпечення обліку послуг, передбачених у законі України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію