Німецька гуманітарка для кременчуцьких медиків

Кременчуцький шпиталь учасників АТО отримав першу в цьому році гуманітарну допомогу від благодійників з Німеччини. Вона допоможе в реабілітації пацієнтів медичного закладу. Зустрічала цей гуманітарний вантаж і наша знімальна група із Кременчука.

Вантажівка з причіпом у дорозі перебувала три доби. За її кермом по черзі їхали мешканці Гамбургу, водії-волонтери: 26-річний Фелікс Франк та 24-річний Зорбен Місельвайц. Німці розповідають: поїздка видалася складною.

Зорбен Місельвайц, водій-волонтер із Німеччини

- На кордоні Польща-Україна нам довелося простояти більше 12 годин. Це було дуже непросто.

Втім, ще більші сюрпризи, зізнаються волонтери, їх чекали вже в Україні.

Фелікс Франк, водій-волонтер із Німеччини

- Ми були дуже здивовані, які у вас на Україні погані дороги. Для вантажівок це була смертельна поїздка. Але вони витримали.

Незважаючи на тимчасові труднощі, німці отримали й чимало позитивних вражень.

А тому, зізнаються, подібну подорож готові повторити ще.

Фелікс Франк, водій-волонтер із Німеччини

- У принципі було дуже здорово. Ми познайомилися не тільки із мальовничими ландшафтами, а і з цікавими людьми. Ми дізналися багато нового. Отож, якщо треба бути - готові приїхати ще.

Гуманітарній допомозі радіють начальник госпіталю Микола Литвиненко та його колеги.

Микола Литвиненко, начальник КЗ «Кременчуцький обласний госпіталь для ветеранів війни»

- Сьогодні дійсно той день, якого довго очікували. Бо саме у січні місяці цього року вантаж, який прибув сьогодні, було визнано комісією Міністерства соцполітики гуманітарним. Але через карантинні обмеження ми змушені були уповільнити свою роботу.

Усі отримані апарати й тренажери стануть у нагоді, розповідає Микола Литвиненко. Адже до цього вкрай не вистачало ролатерів, візків тощо. Тепер же у наявності вже є медичні засоби для реабілітації людей із травмами та невропатологією.

Микола Литвиненко, начальник КЗ «Кременчуцький обласний госпіталь для ветеранів війни»

- Людей з неврологічною патологією, із патологією опорно-рухового апарату ми беремо на реабілітацію. І саме ті тренажери, саме ті апарати, які мають допомогти нам, мабуть, стануть корисними усім, хто до нас звертатиметься.

Лікарі переконані: завдяки цій гуманітарній допомозі працювати їм стане легше. Медики сподіваються, що перший вантаж із Німеччини стане тільки почином великої справи.

Микола Литвиненко, начальник КЗ «Кременчуцький обласний госпіталь для ветеранів війни»

- Ми маємо міцну команду, яка на сьогодні навчена, яка своєю роботою показує високі досягнення. Але, окрім рук, голови потрібні іще ті засоби, які якісні зроблені в Німеччині. Це, звичайно, не перший вантаж. На цей рік заплановано ще багато. Сподіваюся, у нас це вийде.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію