8 липня святкують Український День родини

Це свято відзначають останні вісім років. Наша знімальна група побувала у селі Василівка Полтавського району. Там проживає родина Аленіних. Батьки – Олександр та Тетяна – виховують 13 дітей.

Це подвір’я родини Аленіних у селі Василівка Полтавського району. У сім’ї – діти віком від двох з половиною до двадцяти трьох років. 

Тетяна Аленіна, багатодітна мама 

- У мене з чоловіком народилося 13 дітей: 8 хлопчиків та 5 дівчаток. Четверо дівчат живе у Полтаві – працюють та навчаються, решта – з нами: дев’ять дітей зараз з нами проживає.

Батько родини – Олександр – разом із сином ремонтує велосипед.

Олександр Аленін, багатодітний тато 

- Ми їх постійно ремонтуємо. Тому що хлопці є хлопці: їздить, десь впав, десь щось зламав. Тут цеп зірвався, зараз новий поміняємо. Вчимо, щоб хлопці самі це робили, ремонтувати. Вони самі потихеньку щось будують. Старші, які вже підросли, вони в принципі все вміють: ми разом й на огороді. Повноцінні помічники.

У будинку п’ятнадцятирічний Артур готується до екзамену в Полтавський коледж мистецтв.

Артур Аленін, син багатодітних батьків 

- Тут просто треба всіх виганяти кудись там на вулицю, й отак можна і пограти.

Тетяна Аленіна, багатодітна мама 

- Четверо дітей – хлопців, в мене навчаються у музичній школі №1 в Полтаві. За фахом двоє на фортепіано, один на скрипці й один грає на трубі. По середам їх возимо своїм автомобілем до Полтави та назад. А в суботу відвозить їх місцевий автобус безкоштовно як дітей з багатодітної родини.

Андрій Аленін, син багатодітних батьків 

- Зі своїми братами я навчаюся в одній школі. Ми там разом граємось у квача й у всі ігри.

Тетяна Аленіна розповідає, як починається день у родині:

Тетяна Аленіна, багатодітна мама 

- О шостій ранку підйом. Далі доїння худоби. Один із хлопчиків завжди пасе череду. Потім о сьомій годині встає менша дітвора. Вони виганяють індичат: напувають, годують. Й відпочивають. Для мене важко, якщо щось йде не поплану. Наприклад, якісь хвороби, катаклізми.

Олександр Аленін, багатодітний тато

- У нас сумно не буває. Ми команда – всі разом. Навіть якщо хтось один засумував, то це на кілька хвилин. Тому що хтось з дітей грається – в іншого увага вже на гру, й забув, через що хвилювався, й побіг далі.

Олександр Аленін розповідає про виховання дітей: 

Олександр Аленін, багатодітний тато

- Передусім, щоб вони були чесними. Тому що починається все із чесності. Якщо людина вчиться говорити правду, якою б вона не була складною, тоді це помітно, як людина міняється сама по собі. Він готовий покращувати себе. В принципі, у дитині це теж гарно проявляється.

Тетяна Аленіна, багатодітна мама 

- Нізащо на світі не руйнувати стосунки між родинами. Ні з бабусями, дідусями. Ніяка річ у світі не коштує того, щоб зруйнувати сімейні стосунки – це скеля. Любіть один одного, й нізащо не втрачайте цього почуття. Якщо вам здається, що воно вже загасло, то це брехня, це дуже великий труд щосекундний. Бережіть один одного, бережіть свої сім’ї, і все у вас буде добре.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію