Люди, яким безпідставно відключили газ, шукають правду

Продовжують шукати правду і мешканці села Шостаки Полтавського району, яким «Полтавагаз» безпідставно і без попередження шість днів тому відключив газ. Ініціативна група селян приїхала до обласного центру, щоб поспілкуватися із керівниками газовиків. За конфліктом спостерігає Анатолій Васевич.

Нагадаємо передісторію конфлікту. При зведенні нового будинку його господар виявив на території свого домоволодіння газову розподільчу трубу. Необхідні дозволи на будівництво у нього є, труба у них, звісно, не значилася. За правилами, необхідно будувати обхідний газопровід. Оплачувати роботи усі відмовляються: сільська рада, бо труба не на їхньому балансі, забудовник, бо не має таких коштів і, врешті, газом він не користується. А «Полтавагаз» просто відрізав розподільчу трубу, залишивши 40 сімей без газу. Люди кілька разів стихійно збиралися у селі і врешті вирушили на Полтаву. 

Валентина Варвянська, мешканка с.Шостаки

- У нас у селі в основному живуть пенсіонери. І нам немає за що виплати за цю газову трубу, яку нам відрізали. У нас крик душі, усе стоїть, нічого не робиться ніде. І лише одна думка: коли нам під’єднають цей газ.

Олена Сеник, мешканка с.Шостаки

- 43 роки стажу віддала державі, діткам маленьким. А зараз мені 80 років. А у мене немає їсти на чому зварити. Хоч багаття розкладай. Дуже прошу вас: зробіть так, щоб людям догодили, щоб підключили нам газ.

За адресою Козака, 2, де знаходиться акціонерне товариство, із мешканцями Шостаків поспілкувався тільки начальник охорони. Селян він відправив на вулицю Олеся Гончара, 2, де розташовано ще один підрозділ «Полтавагазу». У приміщення впустили тільки депутата Супрунівської сільської ради Бориса Бородаєвського.

Охоронець: Я ні. Я просто тут сиджу

А.Васевич: Тож ви не пропускаєте нас?

Охоронець: У нас ключів немає. Ось вони дадуть команду, і будь ласка.

І те, що на моєму посвідченні білим по-червоному написано: «перешкоджання роботі журналіста тягне за собою кримінальну відповідальність згідно зі статтею № 171 Кримінального кодексу України», особливого враження на охоронця не справило. Врешті й команду «пропустити нас із оператором» давати не поспішали. У пресслужбі «Полтавагазу» пояснили: на подібні зустрічі слід записуватися заздалегідь.

Борис Бородаєвський же зустрічався із керівником виробничих служб Полтави та Полтавського району АТ «Полтавагаз» Юрієм Самсоновим.

Борис Бородаєвський, депутат Супрунівської сільської ради

- Він каже: проєкт на обведення газопроводу в управлінні готовий. Питання тільки у тому, хто його профінансує. Для цього тільки треба вести діалог: сільрада, «Полтавагаз», не робити когось країнім. Відіграватися на одному забудовнику – це неправильно.

Депутат каже: якщо найближчим часом спільної мови знайдено не буде, селяни подаватимуть до суду.

Борис Бородаєвський, депутат Супрунівської сільської ради

- Люди вже доходять до відчаю, звучать заклики перекривати трасу, у нас поруч залізниця. Я вважаю, що це неправильно. Треба йти законним шляхом. Але не повинні страждати люди.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію