2 тижні без газу

З такою проблемою до нашої редакції звернулись мешканці кількох десятків будинків у Полтаві, які знаходяться по сусідству. За словами власників, боргів немає, причину відключення у «Полтавагаз» їм не пояснили. У чому проблема та чи з’явиться блакитне паливо, дізнавалась Аліна Боровик.

Без газу залишились мешканці деяких приватних будинків по вулиці Патріарха Мстислава та провулків Стекольний, Тихий та 8-го Березня. У чому причина, кажуть, не розуміють. 

Тетяна Кузьменко, полтавка

- Незрозуміло, чого ми стали заручниками. У мене є всі квитанції, за які я оплачую. У мене немає боргу ні за подачу газу, ні за транспортування труби, ні за що немає боргу. Я хочу просто знати, чому відключають. Що від нас хочуть?

Олексій Грубник, полтавець

- 270 грн переплата, боргів немає. Уже більше тижня газу нема. У нас є діти, домашнє господарство, чим їх годувати і як – незрозуміло.

За словами людей, найбільше обурює те, що газ вимкнули без попередження.

Віра Іванова, полтавка

- 23-го числа в обід не стало газу. У нас отам колонка, там у нас збори, не було об’яви ніде. Оцей провулок наш, Тихий, там 22 квартири, є будинок на 4 квартири. Можна уже рачки облізти і попередити.

У «Полтавагаз» говорять, про відключення мешканців будинків попереджали. Прессекретарка Ольга Артеменко пояснює, мережі кількох осель підключені до одного стояка. А під час його обстеження виявили витік газу. 

Ольга Артеменко, прессекретарка АТ «Полтавагаз»  

- Працівники «Полтавагазу» при обході побачили, що забудована охоронна зона. Охоронна зона, згідно правил безпеки газопостачання, – це 2 метри з одного боку, 2 з іншого боку від зовнішньої стінки загопроводу. Там не можна нічого будувати. Гаражі, сараї стоять.

Крім цього, у мешканців не укладені договори на технічне обслуговування, продовжує Ольга Артеменко. Під час обговорення причин відключення мешканці кількох будинків зізнались, проблеми все-таки були. 

Юлія Тонконог, полтавка

- Поставили лічильник, газу нема. Що таке. Почали ходити по квартирах, у того неполадки, у того неполадки. У кімнаті ремонт і пластиком зашила, лічильник тільки видно – розшила, газова колонка у туалеті не можна. Я її прибрала. Поставила бойлер. Все.

 Аби постачання відновили, мешканцям потрібно надати доступ до приміщень, де є газові мережі та прилади. А також перенести газову трубу, яка наразі під забудовами та не доступна для огляду фахівцями, пояснюють у «Полтавагаз». Це процес не короткотривалий. 

Ольга Артеменко, прессекретарка АТ «Полтавагаз»  

- Вони мають звернутися або до АТ «Полтавагаз», аби розробили технічні умови, проєктну документацію, згідно якої буде перенесення газопроводу, трішечки зміщення. Але знову ж до АТ «Полтавагаз» вони зобов’язані будуть звернутись, бо це знову ж припиняти газопостачання буде потрібно, бо просто так ремонтні роботи не проведуться. Не перенесеться труба при включеному газі.

Коли відновлять газопостачання у кількох десятків будинків, невідомо. Поки мешканці вигадують альтернативні способи приготування їжі. 

Андрій Панасюк, полтавець

- Ми розмістили таку імпровізовану піч. Там ми готуємо малим кашу манну, суп варимо, картоплю смажимо, воду гріємо у великому такому баці. Це все вийшло на забавку. Але ця забавка, я думаю, що скоро закінчиться.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію