Куди поїхати безпечно?

На сьогоднішній день Україна знаходиться у так званому «червоному списку» Євросоюзу щодо перетину кордону. Водночас, існує декілька категорій громадян, які можуть в’їжджати до ЄС попри заборону. Про це під час онлайн-брифінгу сказав Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Для відвідування українськими туристами наразі відкриті 23 країни. Про це заявив під час брифінгу Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ України 

- Ці 23 країни включають ті держави, куди потрібна віза та де діють певні карантинні обмеження. Тобто, туди в'їхати можна, але дотримуючись певних правил. Це Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь, Велика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея.

Це найбільш популярні напрямки. Але є і решта країн, які менш привабливі для туриста, але не менш прекрасні, додав Дмитро Кулеба. 

Тож до переліку відкритих для українців країн входять Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Бурунді, Сейшельські острови.

Є 8 категорій громадян, які можуть подорожувати до ЄС:

- працівники медичних закладів, медичні дослідники та співробітники, спеціалісти з догляду за особами похилого віку та особи, яким необхідна термінова медична допомога;

- прикордонники;

- перевізники товарів та інші представники транспортних служб з урахуванням необхідності;

- дипломати, співробітники поліції під час виконання своїх обов’язків, служби та команди цивільного захисту, представники міжнародних організацій та міжнародних військових контингентів для виконання своїх функцій;

- особи, які прямують транзитом;

- особи, які їдуть не з туристичною метою або з інших робочих питань, або які мають іншу економічну ціль;

- моряки, які прямують на корабель;

- особи, які їдуть з метою навчання або мають інші невідкладні особисті обставини.

Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ України 

- Порада для авіакомпаній: будь ласка, дуже прошу, не намагайтеся заробити якусь зайву копійку на авіаквитку. Не намагайтеся нажитися на українці, який купує квиток до країни ЄС, знаючи заздалегідь, що висадивши з борту літака, ви залишаєте її сам на сам з проблемами.

Міністерство закородонних справ через ситацію, яка склалася з українцями в Грецїї, звернулося листом до Міністерства інфраструктури та Державної авіаційної служби України з рекомендаціями провести відповідну роз’яснювальну роботу з авіакомпаніями.

Мета - унеможливлення продажу квитків громадянам України до країн, що не дозволяють в’їзд українським туристам, та/або які не мають підтверджувальних документів, необхідних для безперешкодного в’їзду до країни призначення (дозволів на проживання, документів навчальних закладів, підтвердження компетентних органів країни в’їзду тощо).

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію