«Журавлі Бабаєва»: 5-кілометровий заплив на відкритій воді

У Кременчуці відбувся 5-кілометровий заплив для любителів плавання на відкритій воді. Його приурочили пам’яті колишнього народного мера наддніпрянського міста Олега Бабаєва. Спостерігала за змаганнями наша кременчуцька знімальна група.

«Журавлі Бабаєва». Так організатори назвали цей заплив. Руслан Телятник розповідає: коли ховали народного мера, над Міським палацом культури пролетів журавель, а цього дня, за його словами, журавлиним ключем стартували учасники запливу.

Руслан Телятник, співорганізатор запливу 

- Ідея такого марафону народилася буквально за тиждень. Цей марафон мав би відбутися: кількість учасників – 10 чоловік. Перемовилися, вирішили приурочити його пам’яті Олега Бабаєва - нашого народного мера.

У запливі брали участь любителі півмарафонського плавання з 5-ти міст України. Загалом, близько 50 учасників: як досвідчені спортсмени, так і непрофесійні плавці.

Максим Литвиненко, учасник запливу

- Ми взагалі сім’єю моніторимо усі запливи, які проходять на відкритій воді. Чому? Бо мій молодший син займається марафонським плаванням. І торік ми пропливали подібні дистанції і в Україні, і за кордоном.

Ірина Амшеннікова, професійна плавчиня з Горішніх Плавнів

- Це був чудовий заплив, який організований у чудовому місці, який збирає любителів плавання, спорту. Відмінна ідея. Мені б хотілося б, щоб щорічно проводилися подібні змагання, і щоб вони росли у кількості учасників, любителів плавання, і брати участь у таких змаганнях будь-який бажаючий.

Микита Колісниченко, учасник запливу

- Результатом повністю задоволений. Було, в принципі, не важко. Періодично було холодновато тілу. В принципі було терпимо і все сподобалося.

До речі, Микита Колісниченко переміг у своїй віковій групі. Кращий час також продемонстрували Артем Єрмоленко та Микола Литвиненко. Наймолодшим учасником запливу став 9-річний Назар Капітонов. Він отримав нагороду за волю до перемоги. Під час запливу траплялися й казуси.

Сергій Кірчик, співорганізатор запливу

- У всіх різна швидкість. Тому інколи людей доводиться ловити, щоб вони на фарватер не випливали. Також бувають коловороти біля мосту, важке місце, де ще є бокова течія. І часто люди можуть пропустити фініш і поплисти далі по течії.

Втім, самі учасники стверджують: організація змагань була дуже гарною.

Максим Литвиненко, учасник запливу

- Усіх плавців супроводжували. Усі були у зоні видимості. Було багато плаваючих суден. За це організаторам великий респект і бонус.

Під час нагородження переможців донька Олега Бабаєва Ольга Шляхова запропонувала цей захід зробити щорічним. Руслан Телятник погодився з нею і запевнив, що фінансові витрати візьме на себе.

Переможці зробили пам'ятне фото на згадку та пообіцяли й надалі бути учасниками запливу «Журавлі Бабаєва».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію