Робота за кордоном: попит і пропозиція у період карантину

Один із провідних світових ресурсів з пошуку роботи, підбив підсумки весни та початку літа − яку роботу найчастіше пропонували українцям закордонні роботодавці та які на вакансії звертали найбільше уваги українські пошукачі. 

Згідно з даними Jooble, кількість запитів від українців на роботу за межами країни з березня по червень 2020 р. зменшилась на 60% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. При цьому українські пошукачі, які займалися пошуком роботи в період карантину, введеного в Україні, зосередилися переважно на вакансіях від роботодавців з Польщі, Чехії і Німеччині.

Так, у Польщі найбільше наших співвітчизників цікавили пропозиції по роботі різноробами, пакувальниками, сортувальниками, збирачами ягід і логістами. У Німеччині найчастіше шукали роботу доглядальницями, медсестрами, мулярами, IT-фахівцями та будівельниками. У Чехії ж найпривабливішими вакансіями для українців стали водії категорії "В", швачки, покоївки, будівельники та медсестри. 

При цьому, в Jooble відзначають, що бажані вакансії шукачів та реальна пропозиція від самих роботодавців дещо відрізнялися. Так, у березні-червні польські компанії пропонували українським пошукачам вакансії пакувальників, водіїв, робочих на автозаводи, фасувальників і будівельників. У Німеччині запити роботодавців свідчать про те, що країна найбільше потребувала доглядальниць, покрівельників, збирачів полуниці, фахівців напряму Java-Development і бетонників-опалубщиків. Чеські роботодавці також шукали переважно працівників фізичної праці: різноробів на склади, фабрики і заводи; зварювальників; покрівельників; водіїв і помічників на кухню.

Сумарно в цих трьох країнах (Польща, Німеччина, Чехія) найчастіше за останні 4 місяці українцям пропонували роботу в галузях виробництва, транспорту і логістики, а також будівництва і архітектури. Найрідше − у таких сферах, як фінанси та страхування; бухгалтерський облік, аудит і консалтинг; юриспруденція.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію