40 родин у Полтавському районі не з їхньої вини залишаються без газу

Минуло п’ять днів, як мешканцям села Шостаки Полтавського району відрізали газ. Газова труба до їхніх осель, як виявилося, проходить через територію недавно зведеного приватного будинку. Згідно з Правилами безпеки систем газопостачання, це є неприпустимим. Треба будувати обхідний газопровід. «Полтавагаз» ситуацію вирішив просто: відрізав людям газ. І тепер чекає, доки господар оселі чи громада виконають необхідні роботи. У Супрунівській сільраді, до якої належать Шостаки, такі дії газовиків називають шантажем і обіцяють звернутися до прокуратури та поліції щодо перевірки законності дій АТ «Полтавагаз». У ситуації розбирався Анатолій Васевич.

Останнім часом на кінцевій зупинці села Шостаки місцеві мешканці збираються мало не щодня. В їхніх оселях уже п'ять діб, як «Полтавагаз» відключив блакитне палива.

Борис Бородаєвський, депутат Супрунівської сільської ради

- Голова сільради викликав поліцію, я приїхав, приїхав сюди начальник поліції, начальник райвідділу. Заборонили їм відрізати газ. Тільки ми роз’їхалися – вони обрізали трубу. Люди підняли шум. Вони приїхали і через годину поставили усе на місце. Газ був, дали два тижні. Два тижні минуло, приїхали і відрізали знову газ. І 40 хат залишилися без газу.

Володимир Богатир, Супрунівський сільський голова

- «Полтавагаз» нічого іншого не придумало, як просто механічно відрізало цей газопровід.

Це – люди, які абсолютно ні в чому не повинні. Вони платять добросовісно за споживання газу. Але стали заручниками цієї ситуації.

Селяни обурюються. Про відключення, кажуть, їх ніхто не попереджав.

Валентина Варвянська, мешканка с.Шостаки

- Їсти не можна готувати. Консервацію не можемо консервувати. Коротше кажучи, ми незрозуміло у якому становищі – гірше, мабуть, як після війни люди жили. Тому що тоді люди були звиклі на камінчиках варити. А тепер незрозуміло як.

Тетяна Іларіонова, мешканка c.Шостаки

- У мене троє дітей, які зараз знаходяться у моєї свекрухи. Я сама інвалід, чоловік у мене хворий. Я нікого не виню: ні забудовника, ні сільську раду. Просто включіть нам газ. Мені немає на чому годувати їсти дітям. Я нуждаюся в газі, плачу за газопостачання.

Депутат сільської ради Борис Бородаєвський показує угоду із «Полтавагазом».

Борис Бородаєвський, депутат Супрунівської сільської ради

- Ось у мене у руках цей договір. У пункті першому сказано: Виконавець, тобто, «Полтавагаз», зобов’язаний безперервно надавати споживачеві та членам його сім’ї та іншим особам, зареєстрованим у квартирі, послуги з постачання природного або скрапленого газу.

Газ у Шостаках проводили за кошти громади. Опікувався цим створений тоді кооператив. Його колишній голова пригадує.

Ганна Шулік, колишній голова кооперативу

- Ми вели газ по Київській вулиці, по кільцю. Ніхто ніякої допомоги нам не надавав. Все зробили своїми силами, за власні кошти. По закінченню, це був 91 рік, ми здали її «Полтавагазу» на обслуговування. У сільській раді є вся документація.

Конфлікт почався кілька років тому, коли під час зведення власного будинку місцевий мешканець Олег Латиш виявив у своєму господарстві газову розподільчу трубу. До речі, сам він газом не користується.

Олег Латиш, місцевий мешканець

- Я почав з’ясовувати: що за труба, звідки взялася? Чому немає ні в яких документах? На це ні сільська рада, ніхто не міг дати відповіді.

Володимир Богатир, Супрунівський сільський голова

- Про цю газову трубу не знали ні ми – сільська рада, ні земельна компанія, яка виготовляла технічну документацію. Чому? Тому що газова компанія, у даному випадку «Полтавагаз», виконавчу зйомку нам Супрунівській сільській раді не надали.

Олег Латиш розповідає: намагався самостійно вирішити цю проблему

Олег Латиш, місцевий мешканець

- Спочатку із «Полтавагаз» усе було мирно й тихо. Вони сказали: за твій рахунок земельні роботи. А ми приїдемо і зробимо усе необхідне, що від них залежить.

Невдовзі ж газовики, стверджує чоловік, змінили свою думку.

Олег Латиш, місцевий мешканець

- «Полтавагаз» дає відповідь, що ми за свої кошти не будемо відновлювати цю трубу. Або за власний кошт, або так, як це людська труба кооперативна, то нехай кооператив вирішує це питання.

Мешканці Шостаків, дізнавшись, що їх можуть змусити платити за обвідний газопровід, обурилися.

Ганна Шулік, колишній голова кооперативу

- «Полтавагаз» заявив, щоб зібрали з людей гроші, щоб вони зробили обведення навколо будинку. А чого ми повинні збирати? От люди і сперечаються між собою.

До речі, сільська рада роботи оплатити не може. Адже газорозподільча труба не на їхньому балансі.

Володимир Богатир, Супрунівський сільський голова

- Згідно Бюджетного кодексу і його вимог, ми не можемо фінансувати ці роботи по виносу цього газопроводу. Більше того, нам заборонено цим же Бюджетним кодексом. І це є нецільове використання коштів.

Сільський голова каже: «Полтавагаз» мав би за свої кошти збудувати обхідний газопровід, поскільки нині його обслуговує. А вже потім у судовому порядку вирішувати: хто за це має платити. В АТ «Полтавагаз» переконують: власник будинку, по території якого проходить труба, повинен самостійно вирішувати цю проблему.

Ольга Артеменко, прессекретарка АТ «Полтавагаз»

- Він мав повне право і навіть не право, а зобов’язання звернутися хоч до АТ «Полтавагаз», хоч до будь-якої компанії, яка має право на проведення таких робіт, аби були створенні технічні умови й проєктну документацію для того, щоб перенести цей газопровід. І після виконання робіт звернутися про відновлення розподілу до АТ «Полтавагаз». І лише за умови присутності усіх повнолітніх представників усіх будинків, у яких була припинена подача газу, буде відновлена.

Поки що ж сільська рада, каже Володимир Богатир, планує звернутися до прокуратури і поліції щодо незаконних дій АТ «Полтавагаз» та подати позов до суду щодо незаконної забудови Олега Латиша. На скільки затягнеться цей конфлікт – невідомо. І 40 родин мешканців Шостаків поки що не з їхньої вини залишаються без газу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію