Суд продовжив розгляд справи щодо аварії у центрі Полтави

В Октябрському райсуді Полтави зачитали висновок психологічної експертизи однієї з бабусь загиблого велосипедиста – неповнолітнього Артема Левченка. Хлопець помер півтора роки тому, після зіткнення із позашляховиком у центрі Полтави. Експертиза відбулася через цивільний позов потерпілих щодо моральної компенсації. Про це розповів адвокат Дмитро Семеха. Також на початку засідання відбулася зміна прокурора, оскільки головний прокурор у кримінальній справі - Валентин Болгар, нині на лікарняному. Подробиці дивіться у наступному сюжеті.

На засіданні суддя Анатолій Савченко зачитав висновок судово-психологічної експертизи Вікторії Чазової. Вона – одна з п’яти потерпілих. Висновок експертизи надав Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз. 

Анатолій Савченко, суддя Октябрського райсуду м.Полтави 

- У Чазової Вікторії внаслідок довічної втрати психологічно-близької людини – улюбленого і єдиного 15-річного онука, порушилися відчуття душевного та соціального благополуччя, з’явилися негативні переживання: глибокої печалі, смутку, розпачу, скорботи, пригнічення, переживання, тривоги, невизначеності життєвих планів та перспектив.

Адвокат потерпілих Дмитро Семеха каже: судово-психологічна експертиза відбулася через цивільні позови потерпілих щодо компенсації моральної шкоди. Адвокат називає суму, вказану у позовах: 

Дмитро Семеха, адвокат потерпілих 

- Цивільні позови були заявлені. Вони заявлені як на звичайну людину – це великі суми – по сто мільйонів від кожного потерпілого. Але це не можна виміряти в коштах життя дитини.

За висновком експерта, розмір моральної шкоди Вікторії Чазовій – понад півтора мільйона гривень. 

Анатолій Савченко, суддя Октябрського райсуду м.Полтави 

- В межах наданих на дослідження матеріалів можливий орієнтовний розмір грошової компенсації за завдані страждання й моральну шкоду Чазовій Вікторії може складати 324 розміри мінімальної заробітної плати в Україні, прийняті на момент винесення відповідного рішення суду.

Двоє потерпілих відмовилися від проходження судово-психологічної експертизи. Це Олег Левченко – батько загиблого велосипедиста Артема Левченка, та його бабуся – Тетяна Плащенко.

Дмитро Семеха, адвокат потерпілих

- Мати Наталії – Тетяна Плащенко – відмовилася, тому що має поганий стан здоров’я. Олег вирішив не проходити дану експертизу, тому що також він це боляче переживає, ці всі експертизи, й їхати комусь, щось доводити він вважає, що це не потрібно.

Захисники підсудної Наталії Савченко не заперечили долучення до матріалів справи висновок експертизи. Адвокат Олег Губа розповів: коли суд отримає всі судово-психологічні експертизи потерпілих, то захист обвинуваченої звернеться із клопотанням викликати експерта для роз'яснення висновків.  

Олег Губа, адвокат підсудної

- Висновок на 44 аркушах. З них 43 – це просто йде опис тих матеріалів експертів, покази учасників експертиз, й лише один аркуш власне обґрунтування цієї суми. І експерт навіть не пише, чи враховується порушення правил дорожнього руху з боку потерпілого? Чи впливає це якось на розмір визначення моральної шкоди? Тобто оці питання хотілося б з’ясувати.

Суд продовжить розгляд справи першого вересня. Нагадаємо, аварія  сталася 6-го листопада 2018-го на пішохідному переході біля Корпусного саду. Тоді чотирнадцятирічний велосипедист Артем Левченко зіштовхнувся із позашляховиком, яким кермувала полтавка Наталія Саєнко. Після двох місяців коми хлопець помер. Наталію Саєнко обвинувачують у порушенні правил дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого. Більше року підсудна була під домашнім арештом. Потім його замінили на особисте зобов'язання. Свою вину Наталія Саєнко не визнала. Вона розповіла, що уникнути аварії не змогла, бо велосипедист рухався на великій швидкості. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію