Панахида за загиблими воїнами у Полтаві

У Полтавському Свято-Успенському соборі Православної церкви України цими вихідними відслужили панахиду за захиблими українськими воїнами. Літію за упокій героїв очолив Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір. Подібні заходи проводять по всій країні. Започаткували традицію представники Інституту національної пам'яті.

Ініціатори щомісячного вшанування героїв – співробітники Українського інституту національної пам'яті: ветеран російсько-української війни Роман Кулик та науковець Павло Подобєд. В Україні подібні православні служіння почали проводити рік тому. Полтава приєдналась у березні. Та у зв'язку з карантинними заходами поминальні служби припинили. Це – перша після карантину.

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті

- Сьогодні ми вшановуємо українців, солдат, які захищали Україну і загинули на фронтах навесні цього року, і у червні цього року. Війна, на жаль, забрала 23 людських життя.

Леонід Добрянський, Богдан Коваленко, Олексій Золін. Тут же, у храмі – фотографії полеглих захисників України. Після панахиди їхні біографії зачитали вголос – аби підкреслити: герої не безіменні, їх пам'ятатимуть.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Ми розуміємо, що це реальні люди, реальні захисники, герої, які захищають нас від російської агресії і сьогодні, коли вже суспільство наше втомилося ніби-то від війни, коли б вже хотілося забути про це, не чути, закрити вуха.

Також серед цілей організаторів – згуртувати громадськість довкола пам’яті про загиблих військовослужбовців, вкотре нагадати суспільству правду про російську агресію. 

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Церква благословляє війну не загарбницьку, а тільки захисну. І воїн, налаштований віддати життя за ближніх, – це найвищий вияв любові і найбільший подвиг.

І до участі в подібних заходах планують долучити представників Полтавського обласного відділу Міністерства у справах ветеранів, військовиків.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію