В Полтаві відбулася Всеукраїнська акція «200 днів брехні»

Захід провели опівдні. Учасники акції вимагали проведення повторних експертиз у справі вбивства журналіста Павла Шеремета, розповів координатор акції Віктор Трофименко. Подробиці дивіться у наступному сюжеті.

Акція почалася о дванадцятій годині біля будівлі обласної прокуратури. Координатор заходу Віктор Трофименко розповів: минуло двісті днів, як під вартою підозрювані у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Це – ветеран АТО Андрій Антоненко та лікарка Юлія Кузьменко. Третя підозрювана ‒ військова медсестра Яна Дугарь – під домашнім арештом. Віктор Трофименко пояснює вимоги учасників акції до Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ. 

Віктор Трофименко, координатор акції «200 днів брехні»

- Повторення експертизи та вивчення доказів. Бо навіть з тих же самих відеофіксацій, то це зрозуміло, що ніяк не Андрій Антоненко був в кадрі (той, хто закладав вибухівку). Ми вимагаємо справедливості для цих людей.

На акції зібралося близько сорока учасників. 

Віктор Трофименко, координатор акції «200 днів брехні» 

- У всіх були маски й всі знаходились на достатній соціальній дистанції. Ми враховуємо ці обмеження, які встановлені карантином.

На захід прийшов військовий з позивним «Писатель». Чоловік не називає ім’я, бо його родичі проживають на окупованій частині Донбасу. Військовослужбовець каже: докази участі в злочині Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь сфальсифіковані. 

позивний «Писатель», учасник акції «200 днів брехні» 

- По-перше – це зріст Рифа (Андрія Антоненка). По-друге, це волосся, якого в нього на лиці тоді не було. Також достеменно відомо, що Дугарь в той час перебувала в зоні ООС. Тобто, є витяги з наказів по частині. Є витяги по частині, в яких вказано, що вона на той час приймала участь в операції об’єднаних сил.

На акцію прийшов і полтавець Сергій Бережецький. Розповів: про захід дізнався з соціальних мереж. 

Сергій Бережецький, учасник акції «200 днів брехні» 

- Не вірю я жодному слову прокурора. Як можна звинуватити групу людей у недоведеному злочині? Не доведено, що це злочинці. Намагаються брудом облити захисників Вітчизни, учасників Революції Гідності. Все на руку Кремля, мені здається. Я не можу вдома сидіти, коли таке витворяється.

З прокуратури до учасників акції ніхто не вийшов.

Людмила Іващук, речниця прокуратури Полтавської області 

- Учасники акції не залишали письмових заяв чи звернень. Просто під будівлею прокуратури висловили свою позицію.

Акція «200 днів брехні» тривала півгодини. Порушень поліція не зафіксувала. Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загнув 20-го липня 2016-го року в Києві внаслідок вибуху автомобіля. У грудні минулого року заарештували Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Їх підозрюють в організації злочину. Зокрема, у встановленні вибухівки під місцем водія автівки, у якій їхав Павло Шеремет.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію