Онлайн-виставка Віри Варвянської у Полтаві

Мистецтво онлайн. У Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського відкрили виставку полтавської художниці Віри Варвянської, до якої увійшли пейзажі та натюрморти, написані мисткинею протягом останніх років. Щоправда, помилуватись роботами поціновувачі зможуть дистанційно.

В обласній бібліотеці в зв'язку з карантинними заходами нині для відвідувачів доступний лише відділ абонементу, де видають літературу додому. Тож виставку мисткині Віри Варвянської працівники відділу мистецтв вирішили провести в онлайн форматі – записати творчий відеорепортаж, аби потім викласти його на сайт.

Марія Лагода, завідувачка відділом мистецтв ПОУНБ ім.І.Котляревського

- Навесні мала б відбутися персональна виставка художниці Віри Варвянської «Весна у пастельних відтінках». Сьогодні ексклюзивно у відділі мистецтв нашої бібліотеки художниця буде давати інтерв’ю про свою творчість та свої картини. Живописно, творчо і близько кожному із нас.

Віра Варвянська – полтавка. Здобувала освіту реставратора творів живопису у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури в Києві. Кілька років викладала у Державному університеті імені Огієнка в Кам'янець-Подільську. Виставлялась у Львові, Чернівцях, Івано-Франківську, деяких містах Польщі. Нині матуся у декреті. Як сама каже, «невиїзна».

Віра Варвянська, художниця

- Тому малюється те, що під рукою. А що під рукою? Квіти. Ми в селі. То у однієї бабусі, то у другої. То з вікна, то букет. Більш мені зараз цікаво створювати серії. Декілька робіт об’єднувати в одну серію, під однією тематикою.

Окрім квітів на виставці – кілька пейзажів. У центрі – з пленеру у Словаччині, куди художниця поїхала, не знаючи мови, за натхненням. Також – краєвиди Карпат. Здебільшого твори написані у техніці «суха пастель». Її реставраторка опанувала самостійно – дуже хотілося. 

Віра Варвянська, художниця

- І я почала експериментувати – на різних фактурах, на різному папері. Тому у мене використовується дуже багато видів картону. У нас навіть коробочки з-під цукерок не викидаються, бо Віра на всьому експериментує.

Кілька робіт написані аквареллю. Також художниця мріє створити серію, присвячену своєму сину.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію