До обласного бюджету за 1 півріччя 2007 року надійшло 167 мільйонів 600 тисяч гривень доходної частини без врахування трансфертів з держбюджету

Це на 43 з половиною мільйона більше, ніж за аналогічний період минулого року. На фінансування житлового будівництва на селі під регіональну програму «Власний дім» з обласного бюджету виділили півмільйона гривень. Про це сьогодні говорили на 10-ій сесії обласної ради 5-го скликання. Також депутати виділили 2 і 94 сотих мільйона для доукомплектування соматичного корпусу обласної клінічної лікарні сучасним лікувально-діагностичним обладнанням.

Першим питанням десятої сесії облради 5 скликання було затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 1 півріччя 2007 року. Начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Володимир Шапошніченко доповів, що до бюджету надійшло 167 мільйонів 600 тисяч гривень доходної частини без врахування трансфертів з держбюджету. Основним джерелом надходжень залишається податок на прибутки. До речі, у півтора рази зменшилась податкова заборгованість, тобто, на 4 мільйони 200 тисяч гривень. Володимир Шапошніченко зазначив – більшість коштів спрямовано на галузі соціальної сфери.

На видатки соціального спрямування за перше півріччя виділено 88 мільйонів гривень. До того ж, говорить Володимир Шапошніченко, заборгованість представникам бюджетних установ відсутня.

Також депутати внесли зміни до показників обласного бюджету на 2007 рік, зокрема, виділили пів мільйона гривень на фінансування житлового будівництва на селі під регіональну програму «Власний дім». Також для доукомплектування сучасним лікувально-діагностичним обладнанням соматичного корпусу обласної клінічної лікарні виділили 2 мільйони 940 тисяч гривень.

Загалом, на сесії розглянули 21 питання порядку денного, та більше 20 додаткових. Зокрема, серед різного заслухали запити депутатів-бютівців Залужного, Хрістова та Шляхового. Олександр Залужний порушив питання співпраці між обласною та міською радами. Він заявив, що до Кабміну при формуванні держбюджету направили пропозиції облдержадміністрації стосовно капітального будівництва. Але при цьому не було враховано думку місцевої громади та міської ради.

Депутат Юрій Шляховий підняв питання подальшої долі ЖЕДу «Будівельник». Технічний стан підпорядкованих цьому підприємству будинків, за словами депутата, є жахливим, до того ж існують всі передумови для того, аби вони залишилися взимку без опалення. На думку Юрія Шляхового, облдержадміністрація має прийняти будівлі на баланс для того, щоб передати їх у комунальну власність міста. Голова облради Олександр Удовіченко зазначив, що для прийняття всього господарства на баланс облдержадміністрації треба великі кошти, яких поки що немає. Але у будь-якому разі, запевнив він, обласна рада разом з міською, обов'язково знайдуть компроміс до початку опалювального сезону.

Голова фракції БЮТ в облраді Дмитро Хрістов виступив із зверненням до обласної ради щодо підготовки до відзначення 300-річчя Полтавської битви. Він висловив пропозицію звернутися до уряду з проханням визначити цю дату як ювілейну, і тоді легко можна буде знайти фінансову підтримку. Дмитро Хрістов також запропонував зібратися представникам обласної та міської рад з приводу підготовки до відзначення 300-річчя Полтавської битви, адже це питання – і у компетенції облдержадміністрації. Обласна рада запит та звернення підтримали. Дмитро Хрістов зазначив, що міська влада стурбована непорозуміннями, які іноді виникають між нею та облдержадміністрацією. Втім, депутат відзначив, що у питаннях розподілу субвенцій, ЖЕДу «Будівельник» та святкування 300-річчя битви під Полтавою міськвиконком та облрада знайшли компроміси.

Стрічка новин