На Полтавщині карантин не посилюватимуть, але перевірки стануть частішими

Які об’єкти нині будують в області та які туристичні магніти Полтавщини треба обов'язково відвідати? Про це йшлося на брифінгу в обласній державній адміністрації. 

Вів брифінг голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. Спочатку він охарактеризував ситуацію із коронавірусом на Полтавщині станом на 3 липня. Зокрема, за останню добу в області зареєстровано два нових випадки захворювання на COVID-19. Обидва - у Полтаві. Починаючи із понеділка - 10 випадків, за останній місяць - 50 і 322 - за весь період карантину. Нині хворіє 35 чоловік. Два з них у важкому стані, один чоловік підключений до апарату ШВЛ.  12 людей лікуються в стаціонарах, 7 - амбулаторно. У 16 чоловік хвороба протікає безсимптомно. Голова ОДА наголосив: на Полтавщині карантин не посилюватимуть, але перевірки почастішають. І правоохоронці більш жорстко каратимуть за недотримання карантинних вимог.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Усі заходи, яких мають дотримуватися – норм і правил карантину, - вони мають це робити. Бо це наша із вами безпека. І це у наших з вами силах все ж таки завершити історію із першою хвилею боротьби із коронавірусом.

Директор департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА запевнив: медики готові до нових випробувань. Якщо раптом доведеться долати другу хвилю захворювання - усе необхідне для повноцінного надання допомоги є.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Ми поставили перед собою ціль: не місячний запас, а мати трьохмісячний запас. У цілому можна говорити, що 3-місячний запас сягає більше 70 відсотків. Є лікарні, які на сьогодні забезпечені на 200 відсотків. Це є сьогодні достатньо для надання медичної допомоги.

На брифінгу Олег Синєгубов розповів і про реалізацію проєктів області у рамках Національної програми «Велике будівництво».

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Не зважаючи на ті корективи, які вніс, у тому числі із нашими фінансовими планами - боротьба із COVID-19, всеодно ми наразі нарощуємо темпи. І в нас є дуже багато об’єктів, які ми плануємо здати у 2020 році.

Серед них - 29 сільських амбулаторій, кардіоцентр, підземний паркінг для "швидких", ЦНАП у Полтаві, дороги, школи, дитячі садки, спортивні споруди у багатьох районах області. Під час брифінгу було названо й 5 основних туристичних магнітів Полтавщини. Тобто місць, які найбільше притягують туристів. Це - Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, Національний музей-заповідник М.В. Гоголя, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Державний  історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» та Миргородкурорт. Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко охарактеризувала три основні етапи їх запровадження.

Катерина Рижеченко, заступник голови облдержадміністрації 

- Перше, тещо ми маємо наразі. І в якому це є стані. Другий етап – перспективні місця, про які мало хто знає. Їх популяризацію і розвиток у межах від одного до трьох років. Також і довгострокові плани у нас є із розвитку інфраструктури, залучення грантів.

На брифінгу розглянуто низку інших питань. Мова йшла й про аудит влади, який обіцяв провести Олег Синєгубов ще під час свого призначення на посаду голови ОДА. Це, каже він, уже майже зроблено, систематичні перевірки проводитимуться і надалі.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- У випадку, якщо будуть порушення, ніхто нікого не прикриватиме. Це моя принципова позиція. Будь-які запити, які надходять від правоохоронних органів, СБУ - ми їх одразу задовольняємо.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію