Електротранспорт – «за» та «проти»

Зручно, економно, екологічно. На вулицях Полтави з'являється все більше електротранспорту – мопеди, самокати, велосипеди. Наскільки пристовані дороги міста для таких транспортних засобів, як за ними доглядати, де їздити – на проїжджій частині чи тротуарі, розкаже Лариса Шило.

Мобільний, компактний. Максимальна швидкість – 33 кілометри на годину. Заряджати пристрій потрібно приблизно три години. Цього вистачить на 43 кілометри. 

Володимир Мамонт, їздить на електросамокаті

- Я його називаю «телепортом». Він мене після натискання кнопки переносить, куди потрібно. Коли я його купив, мене запитали, чи він окупається, я сказав – окупився в 1 секунду. Адже це не просто транспорт, це пристрій, який приносить масу задоволення.

Один кілометр коштує 1 копійку, жартує власник електросамокату Володимир Мамонт. За 5 років електросамокат подолав 5700 кілометрів. З витрат – лише вчасно змащувати мастилом.

Валентин Крамаренко, їздить на електросамокаті

- Переваги в тому, що це економічно обгрунтовано, комфортно в плані пересування по місту. Також можна, якщо ти їдеш в інше місто, взяти з собою.

Серед недоліків – пересування тротуарами. Адже вони – у жахливому стані, розказують чоловіки. Також по місту складно їздити через відсутність відповідної інфраструктури та щільно припаркованих вздовж узбіч машин. 

До того ж не досить зрозуміло, де за правилами дорожнього руху мають їздити люди на електросамокатах.

Володимир Мамонт, їздить на електросамокаті

- Їду по дорозі, нікого немає, вільно. Під'їжджають патрульні, відчиняють вікно, кажуть – Ви не могли б їхати по тротуару? Я подивився на тротуар, він такий «вбитий». Кажу – ні. Вони зачинили вікно і поїхали.

У патрульній поліції ж пояснюють – електросамокати, електроскутери та електровелосипеди прирівнюються за визначенням до мопедів. Тому проїжджою частиною їздити можна, але при наявності водійського посвідчення категорії А1.

Руслан Возниця, пресофіцер управління патрульної поліції в Полтавській області

- Тобто дійсно, до 3 кВт – це немеханічний транспортний засіб, але все одно вважається мопедом. Тобто, реєєструвати його не обов’язково, але щоб брати участь в русі по дорозі, необхідно посвідчення водія категорії А1.

Проте поліцейський додає: насправді правила для власників сучасного електротранспорту ще недопрацьовані і мають бути більш чітко прописані в майбутньому.

Поки ж у магазинах ці засоби продають з приміткою «водійські права не потрібні», також посилаючись на чинне законодавство.

Згідно з п.2.1 Правил дорожнього руху, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:

А) посвідчення водія 

Б) реєстраційний документ на транспортний засіб

А мопед з електродвигуном потужністю до 3 кВт не є механічним транспортом.

При виборі електросамоката експерти радять звернути увагу на вантажопідйомність, тип акумулятора, діаметр колес.

Роман Полонський, технічний експерт

- При невеликій вазі Ви можете доїхати на ньому до роботи, або іншого місця, скласти його, занести. Вага в нього варіюється від 8 до 10 кг. Поставте на зарядку від звичайної мережі, зарядіть та їдьте назад.

В електровелосипедах розрізняють свинцево-кислотні та літієві акумулятори. 

Роман Полонський, технічний експерт

- Літієвий акумулятор слугує довше, вони легші, у них довший цикл заряду-розряду. Та їх можна скласти у будь-яку форму коробки-контейнера.

Зазвичай електровелосипед може витримати вагу до 120 кілограм. Заряду вистачає до восьми годин. Пробіг мопеду також залежить від ємності акумулятору. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію