У Прирічковому парку дослідили дерева

За висновком фахівців, у парку майже сімдесят відсотків чагарників та сухих аварійних дерев, розповіла агроном Ольга Іващенко. Площа парку – більше двадцяти п'яти гектарів, а зафіксували стан дерев з метою внесення цієї інформації на майбутню карту межі території Прирічкового парку. Нагадаємо, нині на кадастровій мапі Полтави на набережній Ворскли не визначені межі Прирічкового парку.

Агроном Ольга Іващенко пояснює, чому на дереві є червона мітка.

Ольга Іващенко, агроном

- Тут є тріщина, і ось за два тижні вона розширилась. Відповідно, що ця гілка впаде й досить швидко. Тому що зараз спека, й вона просто відвалиться від своєї ваги.

Впродовж трьох тижнів фахівці перевіряли дерева Прирічкового парку. На деякі поставили мітки. 

Ольга Іващенко, агроном

- Це означає, що це дерево або являється фаутним, тобто,  суховершинним: якимсь таким, яке має явні пошкодження, або що ці дерева є інвазійним видом – це значить, що вони містять пряму загрозу біоцинозу даного парку. Тобто, дерева, птахи, звірі, хробаки, якісь мошки, слимаки – це все є біоциноз. Вони дуже зав’язані один на один.

Ольга Іващенко каже: у Прирічковому парку клен витісняє інші види дерев.

Ольга Іващенко, агроном

- Я в молодих посадках не знайшла ні тополі білої, ні тополі чорної, ні верби, ні вільхи, які характерні й типові для ландшафту цієї території. Клен сюди вклинився. Досить добре він себе почуває завдяки тому, що його ніхто не контролює. Близько 70 відсотків зайнято чагарниками та сухими аварійними деревами. Ці дерева мають нанести на мапу, і потім спеціальна екологічна комісія, скоріше за все, вони мають прийняти стратегію, що ми робимо далі з цим парком: або ми залишимо все так, як є (лише стримуємо ріст чагарників), або плануємо відновлення екосистеми, яка тут була до цього.

Альона Гончаренко – член робочої групи з оновлення Прирічкового парку. Вона розповіла: фахівці досліджували дерева для визначення цільового призначення парку.

Альона Гончаренко, член робочої групи з оновлення Прирічкового парку 

- Це відбувається в рамках проєкту, який виконують підрядники – ФОП «Мурза» за рахунок міського бюджету: виділено 500 тисяч гривень на ці роботи – це земельні роботи, геодезичні та роботи по визначенню меж парку. Перший етап зараз є оці геодезичні роботи. Власне, у 2016-му році вдалося відстояти прирічкову зону від забудови. Тому що планувалося будівництво в цій частині міста, і важливо зараз визначити цільове призначення цієї зони як паркова для того, щоб в подальшому уникнути чиїхось бажань забудувати цю зону.

Нині триває робота над документами технічного завдання оновлення парку.

Альона Гончаренко, член робочої групи з оновлення Прирічкового парку 

- Яке використають у створенні концепції розвитку парку – це яким чином в подальшому ця територія буде використовуватися? Яким чином взагалі місцеві мешканці хочуть використовувати цей парк.

Альона Гончаренко каже: до вересня розроблять технічне завдання. Потім – оголосять конкурс серед проєктних бюро на кращу пропозицію оновлення Прирічкового парку Полтави.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію