Невдоволені сусідством: що робити?

Ідуть на шлях виправлення, але завдають незручностей іншим. Люди, які проживають поблизу Центру адаптації для бездомних та звільнених з місць позбавлення волі у Полтаві, невдоволені таким сусідством. Кажуть: страшно повертатися додому, та й антисанітарія дратує. Тож напередодні ввечері зібралися, і запросили на зустріч представників влади, ЗМІ та керівництво Центру адаптації. 

Люди, які зібралися тут цього вечора, демонструють світлини та відео, які робили упродовж тривалого часу. Кажуть: на них добре видно, чим невдоволені місцеві. Постійний безлад у дворі, сміття, використані шприци і посиденьки з пляшкою. Розповідають: не раз доводилося викликати патруль поліції, але поки що безрезультатно. 

Костянтин Горулько, місцевий мешканець 

- Якщо людині взяли і відмовили за бійку, чи ще щось, він на ніч залишаєтсья без притулку. Як звичайна людина, він хоче спати, пити, їсти. Він іде в сусідні двори, а там гуляють наші діти. Він іде на майданчик, і вони там живуть, займаються коханням, а ще роблять непристойні речі, скажімо так.

Олеся Печеник, місцева мешканка 

- Завдають дуже багато незручностей, бо вони ведуть аморальний спосіб життя, вони жебракують і демонструють дітям дуже поганий приклад.

Кажуть: двірник не встигає вигрібати шприци. Це гаражі, що за галявиною, тут цілий склад використаних медичних відходів. Є і сліди від багаття.

А найбільше місцеві турбуються про дітей, адже малеча гуляє на дитячих майданчиках і залишати їх без нагляду ніяк. А варіанти вирішення проблеми є: місцеві хочуть, щоб мешканці Центру адаптації прибирали після себе, а в подальшому, щоб змінили місце розташування.

Те, що в центрі роблять хорошу справу, розуміють, але мати таких сусідів не хочуть. 

Костянтин Горулько каже: звісно, не всі такі, але є ті, хто порушує розпорядок і завдає незручностей місцевим. 

Костянтин Горулько, місцевий мешканець 

- Хай перенесуть в інше місце, питання пропадуть самі собою. Не буде скарг від мешканців, а їм буде зручніше. Коли в них буде подвір'я, де вони зможуть і речі сушити, відпочивати, працювати.

На зустріч від центру прийшла Надія Тімошенко, консультантка по роботі з органами місцевого самоврядування. Жінка каже: переїхати не проти, але це приміщення виділила міська влада. Якщо буде те, яке підійде за всіма нормами, то так. Але наразі немає такої суми, щоб все обладнати. 

Надія Тімошенко, консультантка по роботі з органами місцевого самоврядування БО «Світло надії»

- Я дуже за, щоб знайшлося приміщення з окремим подвір'ям, бо потреби бездомних більші, ніж було. Економічна криза, безробіття і так далі. Міська рада нам пропонували інші приміщення, а вони або менші за обсягом, або потребують таких вкладень, яких у нас немає. Ми сюди зайшли непристосовані, і наскільки це було можливо, ми його довели до ума.

Під час зустрічі вийшли люди, які проживають у Центрі адаптації. 

Іван, безпритульний 

- Я вам можу пообіцяти, що в найближчий час я та є хлопці, які мене підтримують, то ми на поляні наведемо лад.

Зустріч закінчилася домовленістю про подальші зустрічі та обговорення даного питання: як вирішити, щоб всім було комфортно.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію