Восени Полтавщиною можна буде подорожувати віртуально

До кінця жовтня втілять у життя проєкт «Віртуальні мандрівки пам’ятками археології та історії Полтавщини». Він переміг у лоті «Культурна спадщина» українського культурного фонду. Розробку презентували в обласній державній адміністрації.

Інтерактивну мапу Полтавської області з «оцифрованими» пам’ятками археології та історії створює «Центр охорони та дослідження пам’яток археології». Автор ідеї - В’ячеслав Шерстюк. 

В’ячеслав Шерстюк, директор КЗ «Центр охорони та дослідження пам’яток археології» Полтавської облради» 

- Упродовж останніх 10 років основа його зароджувалася, коли збиралася інформація відносно бази даних пам’яток археології і бажання їхнього висвітлення у середовищі як зацікавлених людей, так і тих, кому ці пам’ятки по зобов’язанню передбачено охороняти.

Розробники проєкту розповідають, створили 5 авторських турмаршрутів пам’ятками історико-археологічної спадщини. Вони міститимуть загалом 30 цікавих місць Полтавщини вже з повним комплектом візуальних матеріалів для віртуальних і реальних туристів. 

Ксенія Малік, розробниця проєкту

- Наразі ми знаходимось на одному з найбільш складних етапів. Ми розробляємо дизайн, функціонал, повністю його запускаємо. У вересні ми уже почнемо тестувати платформу. У вузькому колі. Тобто, її можна буде побачити уже у вересні. 

Під час віртуальної подорожі можна буде побачити якісні панорамно-сферичні фото з висоти пташиного польоту і 3D-візуалізації фортець, курганів, майданів та місць битв. 

Юлія Деркач, дизайнерка

- Сама археологія, гарна для мене як для художника, кольори, земля, але ми вирішили трохи зробити привабливішою для користувача, додали більш яскравих фарб туди. Вишукану, але чіпляючу око гаму.

Серед 370 заявок на грант Українського культурного фонду проєкт посів 10-те місце. Реалізувати ідеї треба до 30 жовтня 2020 року. 

Інна Шерстюк, заступниця директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА 

- Проєкт, який подавався в рамках конкурсу грантових проєктів українського культурного фонду. Мета його – вивести археологію на абсолютно новий, відкритий, доступний, цікавий рівень. Більше того, на сьогодні в Полтавській ОДА розробляється стратегія розвитку області до 2027 року. Один із ключових моментів є туризм.

Маршрут уже налічує 200 основних пам’яток і об’єктів історико-археологічної спадщини Полтавщини. Організатори запевняють, продовжують збирати та обробляти матеріали. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію