Закон на добу

Відсьогодні, з 1 липня, в Україні будуть впроваджені більш жорсткі покарання за водіння авто в нетверезому стані. Для водіїв діятиме кримінальна відповідальність, а також суттєво збільшиться сума штрафів. Втім, на підписі у Президента зараз перебуває новий законопроєкт, котрий скасовує ці зміни й залишає все, як і було. В абсурдній ситуації розбиралася Юлія Хаврель.

Андрій Андрущенко за кермом майже щодня. Чоловік має досвід водіння понад двох років. Каже, кермування у нетверезому стані – табу.

Андрій Андрущенко, водій

- У мене був конкретний випадок, коли я їхав, і стояло декілька припаркованих автівок. Поліцейський попросив зупинитися та попросили стати понятим. Людина їхала напідпитку, в повному неадекваті, цей чоловік намагався тікати, і ось його впіймали. Людина дує в драгер, там великий відсоток алкоголю. При нас ця людина намагається домовитись, це в неї не виходить. Поліцейські при нас складають протокол. А вже потім на моє питання, а що ж чекає цю людину, поліцейські відповіли, що він, звісно, заплатить штраф, але вже телефоном він з кимось домовився. Жорстокість законів компенсується необов'язковістю їх виконання.

За цей рік патрульні поліцейські Полтавщини склали понад 400 протоколів на водіїв, котрі перебували у стані алкогольного сп'яніння. За словами копів, більшість ДТП стається саме через алкоголь. Щоб убезпечити ситуацію на дорогах, відсьогодні набирає чинності новий закон.

Отже, штраф за водіння напідпитку збільшується від 10 200 гривень до 17-34 тисяч грн. А в разі повторного порушення новий штраф складе 51 тисячу грн. Крім штрафних санкцій, нововведення передбачають позбавлення водійських прав на термін до 3 років. А адміністративну відповідальність замінять на кримінальну.

І все б нічого, крім одного «але».

Аліна Кондратенко, інспектор з особливих доручень відділу зв'язків з громадськістю ГУПП у Полт.обл.

- Станом на 1 липня передбачена кримінальна відповідальність, але ми сьогодні очікуємо підписання Президентом терміново законопроєкту, який повертає адміністративну відповідальність за керування у стані алкогольного сп'яніння. Тобто, на сьогодні, якщо патрульні виявляють водія з явними ознаками алкогольного сп'яніння, то ми викликаємо слідчо-оперативну групу, але якщо сьогодні Президент підписує цей законопроєкт, який повертає адмін.відповідальність, то з моменту дії цього законопроєкту ми починаємо працювати у звичному для нас режимі. Так, як і раніше.

На думку водя Андрія Андрущенка, відповідальність за таке правопорушення має бути кримінальною.

Андрій Андрущенко, водій

- Наслідки таких діянь можуть бути дуже важкі. У нас є безліч прикладів з шаленою кількістю жертв. Тому я вважаю, що тут має бути максимально жорстке покарання.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію