Другу добу на Полтавщині забороняють відвідувати ліси

Причина - найвищий рівень пожежної небезпеки. Обмеження щодо відвідувань лісу планують продовжити до четвертого липня. Про це розповіла речниця Полтавського лісового господарства Лілія Гнатенко. Найвищий рівень пожежної небезпеки - п'ятий, більше загрожує хвойним лісам, говорить речник рятувальників області Віталій Шкаревський. З початку цього року кількість пожеж у лісах Полтавщини збільшилася майже в дванадцять разів в порівнянні з першим півріччям минулого року. Подробиці - у наступному сюжеті.

Це відео зняте у квітні. На ньому – пожежа у лісі біля села Лихачівка Котелевського району. Площа загоряння була майже десять гектарів. Нині на Полтавщині заборонили відвідувати ліси. 

Лілія Гнатенко, прессекретар Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства

- Це робиться з тією метою, щоб зменшити ризик пожежної небезпеки в лісі. З учорашнього дня на території Полтавської області встановився найвищий клас пожежної небезпеки – п’ятий, й відповідно за даними Гідрометцентру, він буде ще протягом наступних двох днів.

Віталій Шкаревський, начальник відділу комунікації з громадськістю ГУ ДСНС Полтавщини

- При такому класі забороняється заїжджати у лісові масиви (особливо у хвойні насадження). Тим паче, там розводити багаття. Але люди нехтують цими правилами. Вони або об’їжджають ці шлагбауми іншою дорогою, або їх ламають, щоб заїхати у лісові масиви й розводити там багаття. Навіть можна не розводити багаття: проїжджає автомобіль, й може від двигуна бути якась жаринка – іскорка, й цього буде достатньо для того, щоб зайнялася суха підстилка у лісовому масиві.

Олена Панченко, синоптик Полтавського обласного гідрометцентру 

- На даний момент п’ятий клас пожежної небезпеки відмічається лише в південно-західній частині Полтавської області. Однак, вже починаючи із завтрашнього дня, вона швидко зростатиме на всій території. І другого й четвертого числа вона досягне п’ятого класу вже на більшій території області.

Нині на Полтавщині найвищий рівень пожежної небезпеки в лісах Кобеляцького, Кременчуцького та Гадяцького районів, каже речниця Полтавського лісового господарства Лілія Гнатенко. За порушення правил пожежної безпеки штрафують. 

Лілія Гнатенко, прессекретар Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства

- Накладається штраф від 1530 гривень до 15300 гривень, якщо за завдання шкоди лісу внаслідок необережного поводження з вогнем або порушення правил пожежної безпеки, то накладається штраф у сумі від 4590 гривень 18360 гривень.

Речник рятувальників області Віталій Шкаревський розповів: з початку цього року в Полтавській області відбулося сімдесят пожеж у лісах. Це майже в 12 разів більше, ніж лісових загорянь за перше півріччя минулого року. За його словами, більшість причин лісових пожеж – через необережне поводження з вогнем.

Віталій Шкаревський, начальник відділу комунікації з громадськістю ГУ ДСНС Полтавщини

- Найбільше пожеж в лісових масивах – це з початку року, виникло у Кобеляцькому районі, Полтавський й Кременчуцький райони.

Впродовж тижня на Полтавщині синоптики не прогнозують суттєвих опадів. 

Олена Панченко, синоптик Полтавського обласного гідрометцентру 

- В наступні дві доби, тобто четвер-п'ятниця, очікуємо тепмературу 25-30 градусів тепла, а от вже у вихідні дні температура повітря підвищиться до 28-30 градусів тепла. А наступного тижня очікуємо дійсно спекотну погоду з температурами повітря 30-35 градусів тепла, й поки що ми прогнозуємо місцями до 37 градусів тепла.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію