У Полтаві відзначили Міжнародний день музеїв

З нагоди Міжнародного дня музеїв та 311-ї річниці Полтавської битви у Полтаві сьогодні презентували «Віртуальну гармату ХVІІІ століття». А ще представники музейної галузі міста обговорили роботу закладів культури в умовах адаптивного карантину та превентивних заходів щодо протидії поширенню COVID-19, підтримку Всеукраїнських проєктів #Музейники вдячні медикам та #Мандруй Україною і обласного проєкту «Туристичні магніти Полтавщини».

З професійним святом – Міжнародним днем музеїв – представників п’яти закладів культури міста привітали секретар Полтавської міськради Олександр Шамота та заступниця голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко. Також директори музеїв міста отримали персональні портативні комп’ютери, які стануть в нагоді під час проведення екскурсій, зроблять їх більш доступними та цікавими. Зокрема в музеї Полтавської битви планшет планують використовувати під час презентації віртуальної гармати ХVІІІ століття.

Наталія Білан, директор ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- В той час, коли відвідувач зможе одягнути окуляри віртуальної реальності і робити певні дії, екскурсовод, який його супроводжує, якраз через планшет і буде бачити, що відбувається, щоб мати можливість підказати відвідувачу, яку дію треба зробити перш за все.

Першим у віртуальній реальності спробував зарядити шведську гармату першої половини ХVІІІ століття секретар Полтавської міськради Олександр Шамота.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради   

- Я радий, що абсолютно всі музейники міста – це ініціативні люди, які приходять не просто просити про щось, а з готовими ідеями. І сьогодні ми бачили презентацію демо версії віртуального туру з можливістю конкретної фізичної дії з заряджання гармати безпосередньо в музеї. Це дуже цікаво для дітей, для потенційних туристів, і це та родзинка, яка дає можливість музею ставати краще.

Звісно, музейники щороку намагаються якнайкраще оновити і звичайні стандартні експозиції, впроваджуючи й тут новітні технології.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради   

- Це туристичний кіоск, який є в музеї, це віртуальні тури, які зараз запроваджуються не лише в цьому, а й в Художньому музеї. І ми плануємо й надалі розвивати ці можливості, це й можливість перекладу вже готових екскурсій кількома мовами – це англійською і шведською, якщо ми говоримо про музей Полтавської битви.

Також цього дня відбулася презентація колективного наукового дослідження з питань інформаційної загрози та системи захисту від неї, яке стало результатом міжвідомчої взаємодії учених-фахівців закладів вищої освіти Міноборони України та Міністерства освіти і науки України. Представили музейники і просвітницький проєкт «Інформаційна війна московського царя Петра І проти гетьмана України Івана Мазепи», та інформаційні поліграфічні матеріали з історії України періоду Великої Північної війни та QR-коди до них.

Наталія Білан, директор ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Справа в тому, що мовою експонатів, на жаль, українська сторона представлена мало, так сталося. У нас є окрема зала, яка розповідає про це, і неможливо, мабуть, розповісти все в екскурсії. Тому ми презентуємо ті матеріали, які відвідувач зможе взяти з собою, або за допомогою QR-кода відкрити в планшеті, смартфоні і прочитати. 

Цього дня відбулося ще кілька презентацій - виставки ілюстрацій «Однострої армій країн-учасниць Великої Північної війни», відеоряду «Військові реконструкції подій Великої Північної війни», пересувної виставки щодо роду військ та воєнної амуніції країн-учасниць Полтавської битви: московської та шведської армій, українських козаків. 

Стрічка новин