Без м'яса, риби та молочки

В полтавських лікарнях на харчування хворих витрачають від 6 до 13 грн на день. Це бюджет сніданку, обіду та вечері разом узятих. Чим же харчуються пацієнти в полтавських лікарнях, дізнавалась Юлія Хаврель. 

Вода, два шматочки картоплі, трішки крупи та морква. Полтавка, яка лікується у першій клінічній лікарні, показала суп, яким годують пацієнтів закладу. Соцмережі після цих світлин вибухнули.

- Ганьба

- Ну дуже дієтичний суп

- Той суп дати в парламенті

Ми відправились у другу міську клінічну лікарню, щоб дізнатись, чим там годують пацієнтів. Щодня у цій лікарні треба нагодувати до трьохсот полтавців, які знаходяться у стаціонарі. Сьогодні на обід – борщ та картопляне пюре з салатом.

Надія Іващенко, сестра з дієтичного харчування ПМКЛ №2

- У нас щодня різноманітна їжа, у нас повторів немає. Я складаю меню на 10 днів, щоб все було по-різному.

Поруч з харчоблоком на місці квітника висаджені кріп, петрушка, зелена цибуля. Їх працівники вирощують самостійно. Також на зиму вони консервують овочі та фрукти.

Раїса Прохорова, головна медична сестра ПМКЛ №2

- За 12 гривень 72 копійки три рази треба людину погодувати. Чого нема в нас, так це риби. Є рибний суп, борщ. Все рівно ми якось викручуємось і людям намагаємось зробити так, щоб в меню у нас входила риба. Натомість м'яса, у нас печінка. Зранку даємо масло до чаю. Ми самі й вирощували продукти: кабачки, огірки і самі консервуємо в банки. Минулого року ми навіть їздили у садок, збирали яблука і консервували, щоб зробити компоти.

За словами директорки Департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку Полтавського міськвиконкому Вікторії Лози, зараз чиновники розбираються у ситуації та з'ясовують, чи не є пост у соц.мережах фейком. Ми й надалі будемо стежити за розвитком подій.

Стрічка новин