Бути чи не бути оновленню дороги?

Ремонт шляху на одній з вулиць у Малому Тростянці обіцяли не один рік. Роботи розпочали, але люди невдоволені, адже ремонтують її не всю. Кажуть: зроблять лише частину, і на тому буде все. Чому вулицю Полтавський шлях поділили на дві частини і коли ж таки оновлять її повністю, дізнавалась Анна Ружін.

Трактор укладає щебінь, невдовзі буде дорога на вулиці Полтавський шлях, що у селищі Малий Тростянець. Проте роботи ведуться лише на частині дороги, іншу ніхто не розпочинає. Місцевих така ситуація не задовольняє: кажуть, ото так і буде. І ставлять під сумнів подальший ремонт. 

Людмила Колінько, жителька с.Малий Тростянець 

- До магазину ми йдемо в гумових чобітках, перевзуваємося і діти ідуть. Дуже просили, нам обіцяли: зробимо, зробимо. Проходить час: то грошей немає у бюджеті, то кудись перекинули, то ще щось зробили. Вже терпіння наше закінчилося. Ми вирішили так: а вибори ж скоро, ось бачите, роблять дорогу там... вибори проходять біля садочку, тож і дорогу там, а нашу, де найбільше... нікому воно й не треба.

Депутат Щербанівської ОТГ Максим Брехнич зазначає: частину з коштів даного проєкту перевели на будівництво басейну, це рішення прийняли на одній із сесій. 

Максим Брехнич, депутат Щербанівської ОТГ 

- 1 млн 200 тисяч гривень, які передбачалися на добудову нашої дороги, якщо я не помиляюся в порядку цифр: 1,5 млн – на цю ділянку, і 1 млн 200-300 тис та, яка мала б добудуватися. Але ці гроші були переполовинені і направлені на добудову басейну. 2 сесії тому назад.

На зустріч з людьми у Малий Тростянець прийшов заступник сільського голови Щербанівської ОТГ Володимир Каменцев.

Він каже: усе – через систему законодаства: сума договору надто велика, тож довелося ділити. Тому й ремонтуватимуть частинами, кошти є. 

Володимир Каменцев, заступник сільського голови Щербанівської ОТГ 

- Допорогова закупка була до 1,5 млн: 1 млн 499. На той момент було повністю закладено кошти на всю дорогу. Дорога розділена на два проєкти: 1 млн. 490. А взагалі проєкт коштує 2 мільйони 200 тисяч гривень. Казначейство пропустило нам один проєкт, а з першого квітня вийшов закон - допорогова закупка 50 тисяч. Тож тендер, лише тендер.

Володимир Каменцев каже: дорога буде. 

Володимир Каменцев, заступник сільського голови Щербанівської ОТГ 

- Проєкти зроблені у 2018 році. Кожен має свій термін виконання. На 100% ніхто нічого не каже, але на 90% гадаю, що дорога буде зроблена.

Голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик каже: все буде, але не одразу. 

Ігор Процик, Щербанівський сільський голова 

- Так і бюджет: більшим він не буде, якщо не запрацює економіка. Вона працює і в умовах карантину, на жаль, маємо певні проблеми. 

Вартість ділянки дороги, яку робитимуть, – близько 1 млн 200 тисяч гривень. Хто її ремонтуватиме – невідомо, адже потрібно провести процедуру тендеру, зазначив заступник сільського голови Володимир Каменцев. 

Людмила Колінько, жителька с.Малий Тростянець 

- Ми розуміємо, що це так, почекаємо оці два місяці, що нам почнуть робити дорогу, а ми тоді запросимо вас ще раз, а тоді дощі розпочнуться. Уже буде зовсім інакше, уже люди зберуться і люди далі терпіти не будуть.

Стрічка новин