У центрі Полтави встановили дві вбиральні для собак

Вони складаються з інформаційної стійки, комірки для пакетів та сміттєвого баку. Туалети – на балансі комунального підприємства, розповів заступник міського голови Олексій Чепурко. Більше дивіться у наступному сюжеті. 

Це сквер «Матері і дитини» поруч із обласним центром естетичного виховання учнівської молоді. Тут встановили дві вбиральні для собак. Ще дві встановлять впродовж місяця, каже заступник міського голови Олексій Чепурко. Собачі туалети змонтували за гроші з міського бюджету.

Олексій Чепурко, заступник міського голови Полтави з питань ЖКГ

- Встановлення цих вбиралень було заплановано в проєкті реконструкції цього скверу. Кошторисна вартість також закладена в проєкті. Коли підрядна організація нам здасть ці проєкти – принесе акти виконаних робіт, тоді я зможу детально сказати, скільки це коштує.

Вбиральні встановили за правилами благоустрою Полтави. Туалет складається з інформаційної стійки, комірки для одноразових пакетів та сміттєвого баку. 

Ольга  Жуковська, власниця собаки 

- Ця ініціатива скоріше психологічна: вона агітує й пропагує гігієнічне ставлення до своїх тварин. Наприклад, ми от з Найдою пішли погуляти містом, якщо вона десь сходила в туалет – я, звісно, маю прибрати. Чи є така вбиральня, чи немає, я зазвичай використовую отакі пакетики. Тобто, купую в будь-якому магазинчику пакети.

Полтавка Ольга Жуковська на прогулянці – разом з дев’ятирічною Найдою. Жінка каже: для власників собак вбиральні – це зручно. 

Ольга  Жуковська, власниця собаки 

- Якщо ти, наприклад, забув ці пакети, або скінчилися. Було б краще, якби вони екологічно розкладалися, - папір чи щось інше. Це б взагалі було б супер просто. Я вважаю, що місто має бути чистим від різних видів життєдіяльності. Якщо в мене є собака, то я маю подбатити про її безпеку в першу чергу, й про комфорт всього міста стосовно неї.

Заступник міського голови Олексій Чепурко розповів: вбиральні планують поповнювати поліетиленовими та паперовими пакетами. 

Олексій Чепурко, заступник міського голови Полтави з питань ЖКГ

- Цими пакетиками повинні користуватися ті, хто є власниками собак. На сьогодні маємо такий факт, що просто люди, які там прогулюються, для чогось забирають ці пакетики. Є балансоутримувач – КП «Декоративні культури», в них будуть внесені зміни в кошторис й будуть витрати на такі пакети.

Нині є проекти на встановлення вбиралень для собак у Корпусному парку, на бульварі Богдана Хмельницького та в парку Незалежності. Їх мають узгодити депутати.

Стрічка новин