Укуси кліщів – як вберегти собаку?

Вигулювання чотирилапого улюбленця у теплу пору завжди пов'язане із ризиком захворіти на недугу, яку спричиняють паразити. Для собак такі укуси більш небезпечні, ніж для котів. Що радять робити ветлікарі для профілактики серйозних захворювань - дивіться далі. 

Ветеринари твердять - краще профілактика, аніж дороговартісне лікування від піроплазмозу, яке, до того ж, негативно впливає на печінку собаки. При укусі кліща у пса одразу відбувається зараження крові. Лікар говорить - навіть теплими зимами тварину можуть уражати кліщі, тим паче - влітку. І це - небезпечно.

Максим Діденко, завідувач міського відділення Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини

- На сьогоднішній день на ринку ветеринарних препаратів їх велика кількість. Це можуть бути спреї, це можуть бути краплі на холку, це можуть бути жувальні пігулки. 

Проте ветмедик не радить користуватись шампунями проти кліщів, які не вважає ефективними, а також - спеціальними ошийниками. 

Якщо собаку вже вкусив кліщ, необхідно витягти паразита з тіла, обробити ранку, ввести протиотруту. Обов'язково звернутись до фахівців.

Максим Діденко, завідувач міського відділення Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини

- Можу ще порадити як ветлікар не використовувати препарати, які містять більше, ніж три компоненти. Тому що препарати, які містять три і більше компонентів, можуть призводити до різних алергічних та онкологічних явищ.

Артур - трирічний пес, естонська гонча. Собаку назвали на честь рятівника, волонтера, який погодився взяти пса на перетримку. 

Людмила Хоменко, зоозахисниця

- У собаки був укус кліщів, піроплазмоз, то, звичайно, ми його  доставили в лікарню, це все успішно було виліковано, наразі хлопець провакцинований, проглістований. Оброблений від всих паразитів, кліщів і готовий до того, щоб жити в сім’ї.

Волонтерка говорить - пес опинився на вулиці, бо, швидше за все, не виправдав надій колишніх господарів. Адже це собака-товариш, компаньйон, а не охоронець. Його знайшли хворим та в стресі.

Людмила Хоменко, зоозахисниця

- Скоріше всього тварину посадили на короткий повідок, ціпок, і він довго сидів. Навіть при вигулі він гуляє по колу. Він так звик. У нього відсутня зооагресія, тобто до котів, до собак абсолютно він дуже людяний, йому цікаві знайомства та нові люди. 

Мегадоброзичливий Артур чекає на нову родину. Обов'язково - з  приватним будинком, де є подвір'я, адже гончій необхідно багато рухатись. Від волонтерів - безкоштовні консультації та заняття з кінологом. Писати у приватні повідомлення спільноти в інстаграмі «help.animals.pl».

Стрічка новин