У Миргороді – свій трояндовий рай

Троянди стали любов’ю, захопленням і роботою. У фермерському господарстві у селі Стовбино Миргородського району ці квіти вирощують уже понад 30 років. Там побувала і наша знімальна група.

В Україні велику колекцію троянд зібрано в Нікітському, Одеському та Київському ботанічних садах. У кількох господарствах вирощують їх і на Полтавщині. Приміром, справжній трояндовий рай облаштовано у селі Стовбино. Місцевий фермер розповідає:  вирощуванням квітів почав займатися давно. 

Владислав Квілінський, керівник ФГ «Сад Квілінського»

- Відразу займалися тюльпанами, хризантемами. Троянди почав вирощувати років 30-32 тому. Просто, що подобаються квіти.

Владислав Квілінський каже: захоплення квітами було його улюбленим заняттям. По суті, хобі, яке займало увесь вільний час. Втім, за радянських часів, коли чоловік тільки-но починав цю справу, його навіть називали спекулянтом.

Владислав Квілінський, керівник ФГ «Сад Квілінського»

- Мені навіть у характеристику написали, у район коли подавали, що я займаюся спекуляцією квітами. Хоча у мене була тепличка 20 квадратних метрів. У той час не дозволялося більше.

У фермерському господарстві «Сад Квілінського» вирощують троянди кількох видів: кучеряву, плетисту, китайську, штамбову, чайно-гібридну та інші. Їхня довжина, кущистість, насиченість тонами, звісно, залежить від багатьох чинників.

Анастасія Гайдар, працівниця ФГ «Сад Квілінського»

- Це все залежить від сорту. Вони можуть виростити до 3-5 метрів. У нас дуже спекотно. І у нас, у спеку не довго тримається бутон. Але набагато ароматніший від чайно-гібридних. І мають більший, об’ємніший кущ.

Загалом же троянди практично усіх видів мають шкірясте блискуче листя, особливу шляхетну форму бутону та квітки, і важливу для садовода властивість - ремонтантність, тобто здатність до тривалого багаторазового цвітіння. А тому, за словами усіх, хто милувався красою квітів у господарстві, там панує справжній трояндовий рай.

Стрічка новин