Численні скарги на роботу ЖЕДу «Будівельник» регулярно надходять до районної, міської і обласної влади

П'ять десятків будинків, які закріплені за цим ЖЕДом, – у незадовільному стані. Один із найбільших знаходиться на вулиці Шевченка, 73 – великопанельна дев'ятиповерхівка потребує негайного ремонту, в першу чергу – покрівлі.

Збанкрутілому ЖЕДу «Будівельник» підшефні 50 полтавських будинків, де живуть 5 тисяч мешканців. Дев'ятиповерхівка на Шевченка, 73 – одна із таких. Востаннє тут робили серйозний ремонт років 10 тОму, згадують місцеві жителі. Нині в будинку постійно підтоплюються підвали і тече дах, але грОшей на їх ремонт, скільки мешканці не скаржились, у ЖЕДу немає.

Будинок на Шевченка, 73 – найбільший із підпорядкованих ЖЕДу «Будівельник», зазначає заступник голови Київської районної ради Микола Чмаль. Щоб хоч трохи привести його у допустимий санітарний стан – відремонтувати покрівлю, каналізацію і зупинити протікання води у підвалі – потрібно близько 50-60 тисяч гривень. Таких і навіть менших грОшей ЖЕД «Будівельник» не має. Крім того, самі мешканці будинку заборгували ЖЕДу 60 тисяч за комунальні послуги. Вихід із ситуації Микола Чмаль називає один – передати будинки ЖЕДу «Будівельник», який нині знаходиться на стадії банкрутства, у комунальну власність міста. Однак перед цим житловий фонд треба хоч трохи відремонтувати. З цього приводу вже кілька років йдуть розмови про державну субвенцію.

Міська влада готова прийняти 50 будинків ЖЕДу «Будівельник», в тому числі – і дев'ятиповерхівку на Шевченка, 73 – у комунальну власність міста, зазначає депутат міськради Любов Шайдур. Однак процес затримує досі не визначений статус цих будинків.

Відомчі будинки у комунальну власність міста приймають чи не на кожній сесії міськради, хоча гроші на їх обслуговувавння знаходити непросто, зазначає Любов Шайдур. Якщо статус 50 будинків ЖЕДу «Будівельник» таки визначать, їх приймуть у комунальну власність міста.

Стрічка новин