У Полтаві перевіряють ринки на дотримання карантинних вимог

Маски, соціальна дистанція та захисні екрани. Ці головні вимоги до працівників ринку перевіряють працівники Держпродспоживслужби під час рейдів. Вимог мають дотримуватися як підприємці, так і представники адміністрації. Цього дня на черговому виїзді на ринки міста була й Анна Ружін.

Перший ринок під прицілом інспекції – «Південний». Інспектори заходять, але ні антисептика, ні контролюючого кількості людей при вході немає. Тож вирушають до адміністрації, але там зачинено.

Ревізія розпочинається, заходять до павільйонів, щоб перевірити наявність захисного екрану та засобів індивідуального захисту.

- Є журнал дезінфекції, проводимо її в кінці робочого дня, і також кожні 3 години всі робочі поверхні: прилавки та ваги.

Ярослав Валявський, в.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та вет.медицини ГУ Держпродспоживслужби 

- Продавці, ми бачимо, на більш кращому рівні. Відповідні дії щодо адміністрації ринку в межах чинного законодавства будуть відповідні реагування у сфері епідемічного благополуччя.

Тетяна Бузуверя, гол. спеціаліст відділу організації з забезпечення санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби  

- За результами перевірки буде складено протокол про адміністративні порушення. Це стаття 44 Кодексу України про адмінпорушення. І накладено штраф. Розмір штрафу буде встановлювати суд.

Про порушення повідомили і представників патрульної поліції.

Наступний ринок для перевірки – ТОВ «Марлана». Тут при вході стоять з пірометром та виміріюють температуру відвідувачам. Ярослав Валявський каже: відмінності видно одразу при вході. 

- Ринок, ми бачимо, що не переповнений, контролюється все. Всі у засобах безпеки. Порядок всередині, і по гігієні відповідно: чистота та порядок. Пройдемо. Продавчиня в масці та рукавичках. Екран захисний міцний. Кошти не передаються руками, а є віповідні термінали, щоб максимально уникнути контакту руками. Є дизінфекційні засоби: миючі засоби для обробки поверхонь. І є куточок, щоб скласти сумки.

Контролюють і кількість тих, хто йде за покупками. 

Ярослав Валявський, в.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та вет.медицини ГУ Держпродспоживслужби 

- Є в запасі, резерві маски та дизінфекційні засоби, якщо людина не змогла придбати, або прийшла і хоче захистити себе від інфікування. Є маска, яку адміністрація ринку може надати.

Ринки перевірять по черзі на дотримання всіх вимог, щоб убезпечити містян від захворюваності на COVID-19.

Стрічка новин