У Кременчуці презентували проєкт Вільної економічної зони

За словами розробників, таке нововведення допоможе пожвавити економічну ситуацію у регіоні, сприятиме збільшенню надходжень до бюджету, створенню нових робочих місць. Детальніше – у матеріалі наших кременчуцьких колег.

Проєкт створення Вільної економічної зони у Кременчуці презентував начальник головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області, екс-віце-мер Кременчука Володимир Тараторін. Він зазначив, що днями на обласній колегії у Полтаві повідомили: в області зменшилися відрахування Єдиного соціального внеску. Так, торік у травні вони склали 58 млн 182 тис грн, а цьогоріч у травні - 48 млн 491 тис грн. Це - наслідок скорочень працівників на підприємствах.

Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду України у Полтавській області

- Тільки за останній рік наш регіон втратив 2767 робочих місць і 11 мільйонів 690 тисяч ДСВ.

Володимир Тараторін говорить: поки що проблем із виплатою пенсій в області немає. Але, на жаль, склалися передумови, що вони можуть з’явитися у недалекому майбутньому. Вихід спікер вбачає у створенні Вільної економічної зони у Кременчуці, який, за його словами, дає майже половину доходів бюджету області. 

Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду України у Полтавській області

- Промисловість – це основа добробуту нашого регіону. А місто  Кременчук – промислове місто. Тому падіння виробництва у Кременчуці віддзеркалюється на прибутках не тільки самого Кременчука, а й усієї області.

У таких спеціальних зонах має діяти спеціальний митний режим, спеціальний режим оподаткування, на 5 років звільняють від сплати ввізного мита і оподаткування на додану вартість тощо.

Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду України у Полтавській області

- Це приймається спеціальний закон. Причому нормативна база сьогодні є вся. Вона вся працює. І найголовніше у цій ситуації – це політична воля нашого керівництва країни – зробити тут.

Володимир Тараторін зауважив, що уже мав розмову з міським головою Кременчука Віталієм Малецьким щодо впровадження цього проєкту в місті. І той його зацікавив. Адже для створення вільної економічної зони необхідне відповідне рішення міської ради.

Стрічка новин